Za wykonaną usługę broker nie pobiera wynagrodzenia na podstawie stosunku zastępstwa ubezpieczeniowego zawartego z zamawiających, lecz na podstawie odrębnej umowy zawartej z zakładem ubezpieczeń, określającej zasady wzajemnego rozliczania się z tytułu wykonywania czynności brokerskich. Nie można zatem traktować opłacanie brokera przez zakład ubezpieczeń jako świadczenia zamawiającego realizowanego
W miejsce ogólnych przepisów Prawa zamówień publicznych, nakazujących stosować tę ustawę do wyboru podmiotów, z którymi zostanie zawarta umowa ubezpieczeniowa, mają zastosowanie przepisy ustawy o działalności ubezpieczeniowej, wyłączające zastosowanie tej ustawy (oraz rozporządzeń wykonawczych wydanych na podstawie delegacji w niej zawartych) do zawierania umów ubezpieczeniowych przez członków towarzystwa
Oddział przedsiębiorcy zagranicznego nie może występować w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w roli wykonawcy. Wykonawcą, w rozumieniu Prawa zamówień publicznych, będzie zawsze sam przedsiębiorca, w tym wypadku - zagraniczny zakład ubezpieczeń. Ponieważ zaś warunki podmiotowe uczestnictwa w postępowaniu dotyczyć mogą wyłącznie wykonawcy, jego też dotyczyć powinny dokumenty potwierdzające
Wyrównanie świadczeń z urzędu powinno nastąpić w terminie nieprzekraczającym 30 dni, licząc od następnego dnia po dniu wejścia w życie wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
W przypadku pełnienia dyżuru medycznego w porze nocnej, pracownikowi przysługuje zarówno dodatek za pracę w porze nocnej, jak również dodatkowe wynagrodzenie za pełniony dyżur medyczny.
Czy w określonym stanie faktycznym SP ZOZ z tytułu odpłatnego przekazania praw na rzecz Spółki G. ma obowiązek naliczyć podatek VAT, wystawić fakturę VAT w sytuacji, gdy z definicji (art. 43 ust. 1) usługi w zakresie ochrony zdrowia i opieki społecznej są od tego podatku zwolnione, czy też zaksięgować wpłatę w oparciu o dokument umowę?
Nie ma prawnej możliwości polecenia grupom zawodowym wymienionym w art. 32g ust. 3 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej pełnienia dyżurów medycznych po przepracowaniu w jednej dobie pięciu godzin.
Czy SP ZOZ w P ma możliwość obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wynikający z faktur dokumentujących zakup sprzętu dla oddziału rehabilitacyjnego służącego wyłącznie do realizacji świadczeń zdrowotnych zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT w ramach Programu wyrównywania różnic między regionami?
Czy w świetle przepisów ustawy o VAT obowiązujących w 2007 roku istnieje dla SP ZOZ w X możliwość odliczenia podatku VAT - naliczonego od zakupionego sprzętu rehabilitacyjnego w ramach umowy nr ...... i nr ....... który będzie służył do świadczenia usług zwolnionych od VAT.Czy stanowisko Naczelnika Lubelskiego Urzędu Skarbowego wyrażone w postanowieniu Nr ....... z dnia 21.07.2005 r. jest aktualne
Zwrotu od Zakładu nienależnie opłaconych składek nie można dochodzić, jeżeli od daty ich opłacenia upłynęło 5 lat.
Czy samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej ma prawo zaprzestać wypłacania pracownikom ustawowej podwyżki wynagrodzeń przyznanej w 2001 i 2002 r?