Prawo do korzystania ze zwolnienia podmiotowego przy świadczeniu usług polegających na prowadzeniu biura rachunkowego.
Zasadność skorzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Czy usługi świadczone przez Wnioskodawcę mogą być zwolnione od opodatkowania podatkiem od towarów i usług?
Czy Wnioskodawca może skorzystać ze zwolnienia podmiotowego określonego w przepisie art. 113 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług?
Kwota odszkodowania otrzymanego od ubezpieczyciela biura rachunkowego, które prowadziło dokumentację płacowo-kadrową oraz finansową, będzie stanowiło przychód ze źródła, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Otrzymane odszkodowanie jednakże zwolnione jest z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 4 lit. a) ww. ustawy.
Czy osiągając przychody i dochody z prowadzonego biura rachunkowego, tj. z działalności określonej w art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, Wnioskodawca może jednocześnie osiągać przychody i dochody z tytułu wykonywania umów zlecenia i pełnomocnictwa, tj. z działalności określonej w art. 10 ust. 1 pkt 2 oraz art. 13 pkt 2-9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
Wnioskodawca nie będzie mógł skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy.
dotyczy prawa do korzystania ze zwolnienia podmiotowego
Czy wypłacone odszkodowanie z OC biura rachunkowego stanowi przychód działalności Wnioskodawczyni ?
Obowiązek zainstalowania kasy rejestrującej.
Czy w związku z przedstawionym stanem faktycznym mogła Pani powrócić do zwolnienia podmiotowego z podatku VAT od dnia 1 maja 2015 roku ze względu na niewielkie obroty tj. nie przekraczając proporcji 150.000 zł?
dotyczy możliwości rezygnacji z opodatkowania podatkiem od towarów i usług świadczonych przez biuro rachunkowe
1. Powrót do zwolnienia i prawo do zwrotu nadpłaty. 2. Prawo do rezygnacji z ewidencji przy pomocy kasy; zachowania ulgi. 3. Obowiązek korygowania odliczenia za kasę w przypadku niezlikwidowania kasy.
W sytuacji gdy Wnioskodawczyni nie będzie świadczyć usług doradczych ani prawniczych i wartość sprzedaży u Wnioskodawczyni w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyła kwoty 150 000 złotych, to będzie mogła ona skorzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 113 ust. 1 ustawy, jednak nie wcześniej niż po upływie roku, licząc od końca roku, w którym z niego zrezygnowała.
możliwość korzystania ze zwolnienia podmiotowego - działalność rachunkowo-księgowa
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania obrotu za pomocą kasy rejestrującej udzielanie osobom fizycznym pomocy w uzyskiwaniu od zagranicznych organów podatkowych.
Możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego.
Zwolnienie dla sprzedaży usług świadczonych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
dotyczy możliwości korzystania ze zwolnienia podmiotowego prze biuro rachunkowe.
Czy może Pani korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług, świadcząc usługi rachunkowo-księgowe polegające na wykonywaniu czynności w ramach zawartych z klientami umów?
Zwolnienie podmiotowe - usługi rachunkowo - księgowe.
Czy może Pani korzystać ze zwolnienia podmiotowego od podatku od towarów i usług, świadcząc usługi rachunkowo-księgowe polegające na wykonywaniu czynności w ramach zawartych z klientami umów?
W zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy biuro rachunkowe.
możliwości korzystania z podmiotowego zwolnienia z opodatkowania na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy o VAT dla świadczonych przez Wnioskodawcę usług prowadzonych w formie biura rachunkowego