Czy podatnik może wystawić fakturę przed wydaniem towaru klientowi? Kontrahent (firma handlowa) chce otrzymać fakturę przed wydaniem towaru.
Wydłużyliśmy do 3 lat okres, w którym można skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej. Rozszerzony został też katalog wydatków na cele mieszkaniowe - podał na Twitterze resort finansów.
Moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu wpłat dokonywanych na bankowy rachunek zastrzeżony.
Czy połączenie spółek, poprzez inkorporację spółki przejmowanej przez Wnioskodawcę, powoduje powstanie dochodu po stronie Wnioskodawcy, z tytułu przejęcia majątku spółki przejmowanej? - Czy Wnioskodawca ma prawo do rozliczenia straty spółki przejmowanej za poprzednie lata? - Czy Wnioskodawca ma prawo do ujęcia we własnych księgach przychodów i kosztów spółki przejmowanej? - Czy Wnioskodawca ma prawo
w zakresie opodatkowania sprzedaży prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz własności gruntu &- działek wraz z posadowionymi na nich budynkami, budowlami oraz innymi obiektami.
Uznania za podatnika z tytułu sprzedaży gruntu i jego opodatkowania stawką podstawową oraz prawa do odliczenia podatku
Okres rozliczeniowy, w którym należy wykazać korektę podstawy opodatkowania z tytułu wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów wynikającą z faktur korygujących in plus i in minus, ustalenie kursu waluty obcej, według którego należy rozliczyć korektę wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów oraz eksportu towarów oraz możliwość wystawienia zbiorczej faktury korygującej.
Brak opodatkowania czynności przekazania Wnioskodawcy w formie darowizny przedsiębiorstwa spółki cywilnej oraz brak obowiązku dokonania przez Zainteresowanego (nabywcę) korekty odliczonego podatku naliczonego.
Czy w odniesieniu do wydatków na nabycie Usług inżynieryjnych zastosowanie znajdzie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych i bieżących związanych z infrastrukturą wodociągową według udziału procentowego, w jakim infrastruktura wodociągowa jest wykorzystywana w działalności gospodarczej.
Zwolnienie z podatku od towarów i usług dostawy nieruchomości zabudowanej.
W przypadku zakupu przez pracodawcę abonamentu medycznego, który rzeczywiście ma zagwarantować pracownikowi usługi w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej niezbędnej z uwagi na warunki pracy, wartość tego rodzaju świadczeń nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a tym samym Wnioskodawca od wartości tego świadczenia nie będzie zobowiązany do naliczenia i odprowadzenia
w zakresie ustalenia czy w związku z wniesieniem przez Wnioskodawcę wierzytelności pożyczkowej na poczet pokrycia wkładu w podwyższonym kapitale zakładowym Y Sp. z o.o. powstanie u Wnioskodawcy przychód, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, w kwocie równej wartości wniesionego wkładu tj. długu głównego i odsetek z tytułu pożyczki
Obowiązki płatnika w związku z dofinansowaniem z ZFŚS do wycieczki dla pracowników
Brak zastosowania ograniczeń wynikających z art. 15e ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w odniesieniu do kosztów usług informatycznych, nabywanych w ich ramach licencji, kosztów opłat za przeniesienie praw do sprzedaży oraz kosztów opłat za prawo do sprzedaży towarów (licencja na wzór przemysłowy).
Momentu powstania obowiązku podatkowego od sprzedawanych przez Wnioskodawcę używanych pojazdów samochodowych w związku z otrzymanymi zaliczkami.
Brak zwolnienia od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 12 lit. b usług wyceny aktywów Funduszu realizowanych na rzecz Funduszu.
prawo do pełnego odliczenia podatku VAT z tytułu wydatków związanych z umową leasingową w sytuacji gdy samochód wykorzystywany będzie jedynie na wynajem, konieczności prowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu oraz braku obowiązku złożenia deklaracji VAT-26
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów diet z tytułu krajowych i zagranicznych podróży służbowych
Skutki podatkowe przekształcenia spółki jawnej w spółkę komandytową w przypadku gdy po przekształceniu wspólnicy zażądają wypłaty zysków z lat ubiegłych i roku bieżącego.
Obowiązek podatkowy oraz opodatkowanie dochodów na terytorium Polski.