Interpretacje

Interpretacja
02.07.2018

W sytuacji, gdy wykonawca spełnia samodzielnie warunki udziału w postępowaniu, bez powoływania się na zasoby innych podmiotów, fakt realizacji zamówienia przy udziale podwykonawcy nie powoduje konieczności przedkładania przez wykonawcę żadnych dokumentów dotyczących podwykonawcy.

Interpretacja
26.06.2018

Pojęcie 'usług w zakresie badań naukowych', o których mowa w ustawie Pzp, należy utożsamiać z pojęciem 'badań naukowych' zdefiniowanym w ustawie o zasadach finansowania nauki.

Interpretacja
13.12.2010

Udzielanie zamówień w przedmiocie uzyskania dostępu do systemu informacji prawnej z zastosowaniem trybów niekonkurencyjnych, w szczególności trybu zamówienia z wolnej ręki, należy uznać za niedopuszczalne.

Interpretacja
16.06.2010

Podział zamówień jako taki nie jest zakazany, o ile nie zmierza do uniknięcia stosowania przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp właściwych dla zamówienia o określonej wartości szacunkowej.

Interpretacja
19.05.2010

Zgodnie z art. 45 ustawy Prawo zamówień publicznych w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego, których wartość jest równa lub przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na postawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp, zamawiający zostali zobligowani do żądania wniesienia wadium przez wykonawców biorących udział w tych postępowaniach. Z kolei w postępowaniach o niższej wartości zamawiający samodzielnie

Interpretacja
01.04.2010

Pomiędzy wszystkimi wymienionymi w art. 67 pust. 1 pkt 1 lit. a) oraz art. 67 ust. 1 pkt 3 przesłankami powinien zachodzić związek przyczynowo - skutkowy oraz związek czasowy. Zdarzenie, które wywołuje konieczność udzielenia zamówienia musi mieć przy tym charakter nieprzewidywalny. Do zdarzeń takich można zaliczyć zjawiska losowe i niezależne od zamawiającego, takie jak klęski żywiołowe (powodzie,

Interpretacja
01.04.2010

Wystąpienie okoliczności powodujących konieczność natychmiastowego udzielenia zamówienia musi wynikać z przyczyn niezależnych od zamawiającego, okoliczności których nie można było przewidzieć wcześniej, a w zaistniałej sytuacji nie da się zachować terminów określonych dla procedury otwartej, ograniczonej lub negocjacyjnej z publikacją ogłoszenia.

Poprzednia Następna