Zastosowana stawka podatku od towarów i usług w wysokości 8% do robót budowlano-montażowych z własnych materiałów jest prawidłowa i zgodna z ustawą o podatku od towarów i usług.
Czy art. 17 ust. 1 pkt 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie w planowanej transakcji, tj. czy do przychodów z kapitałów pieniężnych Wnioskodawca może zaliczyć, przychody w postaci wartości nominalnej objętych akcji lub udziałów objętych w spółce mającej osobowość prawną (spółce kapitałowej), w przypadku wniesienia części bądź wszystkich akcji SKA w formie wkładu niepieniężnego
Czy Wnioskodawca nie będąc płatnikiem podatku VAT, będzie mógł odzyskać podatek VAT uiszczony w trakcie realizacji projektu z zapłaconych faktur, na operację z zakresu Małych projektów w ramach działania 413 Wdrażania lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007-2013 umowa przyznania pomocy nr?
Planowana przez Wnioskodawcę dostawa działki nr 15, zabudowanej budynkami i budowlami, trwale związanymi z gruntem będzie korzystać ze zwolnienia z opodatkowania, natomiast planowana dostawa działki nr 14/2, niezabudowanej, przeznaczonej pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego będzie podlegać opodatkowaniu stawką 23 %.
Czy Powiat może odzyskać podatek VAT naliczony od zakupu sprzętu do utrzymania zieleni przydrożnej: ciągnika, przyczepy samowyładowczej 2-osiowej, kosiarki bijakowej wysięgnikowej, pilarki spalinowej i kosy spalinowej?
1.Czy zameldowanie w nieruchomości (do której obu małżonkom przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego), przez co najmniej 12 miesięcy przez jednego małżonka uprawnia do skorzystania z ulgi także drugiego małżonka, który w niej nie był zameldowany? 2.Czy sprzedaż przez małżonków spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (swoich udziałów w tym prawie) nabytego
Czy zamiana stawki VAT jest obowiązkowa? Od jakiej daty obowiązuje zmiana stawki?
Od dnia 1 maja 2011 r powstał u Wnioskodawcy obowiązek ewidencjonowania obrotu z tytułu świadczenia usług na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych, za wyjątkiem kwot uzyskanych od pracowników. Jednakże jeżeli u Wnioskodawcy ma miejsce dostawa towarów bądź świadczenie usług na rzecz pracowników, czynności te podlegają zwolnieniu z obowiązku ewidencjonowania
Czy art. 17 ust. 1 pkt 6 lit. a) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma zastosowanie do sprzedaży akcji w SKA, tj. czy do przychodów z kapitałów pieniężnych Wnioskodawca może zaliczyć, przychody ze sprzedaży akcji SKA?
1.Czy zameldowanie w nieruchomości (do której obu małżonkom przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego), przez co najmniej 12 miesięcy przez jednego małżonka uprawnia do skorzystania z ulgi także drugiego małżonka, który w niej nie był zameldowany? 2.Czy sprzedaż przez małżonków spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (swoich udziałów w tym prawie) nabytego
Czy Stowarzyszenie ma możliwość odliczenia podatku naliczonego dotyczącego ww. zadania od podatku należnego lub ubiegania się o jego zwrot?
Czy, zwolnienie z art. 21 ust. 1 pkt 126 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w brzmieniu na dzień 31 grudnia 2008 r., obejmuje wartość samego budynku mieszkalnego, czy również wartość działek na których budynek się znajduje? Czy, wobec tego od przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia działek nabytych w 2008 r., w drodze spadku po zmarłym mężu wchodzących w skład nieruchomości zabudowanej
Stanowisko Wnioskodawcy jest prawidłowe, dokonując zakupu wyposażenia sal dydaktycznych, w tym pomocy naukowych, sprzętu komputerowego oraz oprogramowania Uczelnia nie miała prawa do odliczenia podatku VAT. Nie przysługuje jej prawo do odliczenia podatku naliczonego, gdyż nie spełnia warunków wynikających z art. 86 ust. 1 ustawy o podatku VAT
Czy ponoszone (sukcesywnie, w bieżącym roku około 18.000 zł) wydatki na remont placu, Wnioskodawca może zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodu? W wyniku wykonanych prac zostanie przywrócony tylko pierwotny stan techniczny i użytkowy placu, jego funkcje pozostaną bez zmian.
Czy w chwili podjęcia decyzji o wymianie bramy wjazdowej, Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć bezpośrednio w koszty, wydatek poniesiony w związku z jej wymianą?
Czy w związku z przedstawioną sytuacją, a w szczególności faktem posiadania i użytkowania przez Wnioskodawcę części ww. mieszkania przez 17 lat, może być zastosowane wobec Niego prawo korzyści, powodujące odstąpienie od uiszczenia podatku z tytułu sprzedaży mieszkania przed upływem pięciu lat, czy też będzie zmuszony zapłacić podatek od zbycia ¾ części tego mieszkania?
Czy w przypadku otrzymania przychodów w postaci wartości nominalnej objętych akcji lub udziałów w spółce mającej osobowość prawną (spółce kapitałowej), w związku z wniesieniem akcji SKA w formie wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej (mającej osobowość prawną) będącej, rezydentem podatkowym Państwa Unii Europejskiej (w tym polskiej spółki kapitałowej), Wnioskodawca może ustalić koszty uzyskania
Czy w związku z tym, iż spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, Wnioskodawczyni zakupiła będąc panną, to środki pieniężne, które przeznaczyła na spłatę kredytu zaciągniętego wspólnie z mężem oraz na remont, modernizację, rozbudowę, nadbudowę przebudowę kredytowanej nieruchomości, będą liczone w całości przy rozliczeniu przychodów z odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa
Czy wydatek związany z wymianą zestawu okienno-drzwiowego Wnioskodawca może zaliczyć bezpośrednio w koszty uzyskania przychodu?
Czy koszty uzyskania przychodów bezpośrednio związane z uzyskanym w roku podatkowym przychodem, a stanowiące dostawy niefakturowane, ujęte w księgach roku To, za który Wnioskodawca sporządzi zeznanie podatkowe CIT-8 na podstawie wewnętrznych dowodów księgowych, tj. poleceń księgowania" będą stanowić koszty uzyskania przychodów tego roku podatkowego?
W jaki sposób kwalifikowany jest przychód uzyskany z umorzenia udziałów/akcji w sytuacji gdy umorzenie ma charakter dobrowolny?
Czy w przypadku gdy dobrowolne umorzenie w Spółce udziałów/akcji będzie miało charakter nieodpłatny, spowoduje to po stronie Wnioskodawcy powstanie dochodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy środki pieniężne wypłacone na rzecz Wnioskodawcy z tytułu zasiadania w Zarządzie Spółki podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym na terytorium Polski, czy też środki te, zgodnie z art. 27 ust. 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wpływają jedynie na zasady ustalenia stawki podatku mającej zastosowanie do dochodów podlegających opodatkowaniu w Polsce według skali podatkowej?
Czy w wyniku umorzenia postępowania w sprawie o wynagrodzenie i zawarcia na tę okoliczność ugody o odszkodowanie w wysokości 3.500,00 zł, powyższe odszkodowanie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego?