rezerwy celowe tworzone przez banki a przychód podlegający opodatkowaniu
Czy w świetle obowiązującego prawa dopuszczalne jest dokonanie jednorazowej amortyzacji zakupionego środka trwałego w roku podatkowym, w którym zostanie on wprowadzony do ewidencji środków trwałych?
Wnioskodawca nie może skorzystać z możliwości dokonania jednorazowo odpisów amortyzacyjnych od zakupionego samochodu ciężarowego na zasadach określonych w art. 22k ust. 7-12 ww. ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ponieważ przedmiotem jego działalności są usługi transportowe, które są wyłączone z pomocy de minimis
Czy Wnioskodawca ma prawo dokonania jednorazowych odpisów amortyzacyjnych do wysokości przysługującego limitu 50 000 euro na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych od zakupionych i oddanych do użytkowania w maju i październiku 2007 r. środków transportu w związku z tym, że jednorazowe odpisy amortyzacyjne stanowią pomoc de minimis?
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych. Jest małym podatnikiem. Wnioskodawca zakupił na potrzeby firmy ciągnik siodłowy oraz naczepę. W związku z tym Wnioskodawca pyta czy w przypadku ciągnika jak i naczepy może zastosować jednorazową amortyzację.
Czy Wnioskodawcy przysługiwało prawo do dokonania jednorazowego odpisu amortyzacyjnego na podstawie art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy prowadząc działalność gospodarczą w zakresie transportu towarów Wnioskodawca może zastosować przepis art. 22k ust. 7 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i zaliczyć jednorazowo odpis amortyzacyjny zakupionego samochodu ciężarowego (betono mieszarki) do wysokości nieprzekraczającej 50.000,00 euro tych odpisów amortyzacyjnych?
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w zakresie usług transportowych oraz handlu węglem. W 2007 roku zakupił dwie naczepy chłodnie. Jest małym podatnikiem i nigdy nie korzystał z pomocy funduszy unijnych. Wnioskodawca pyta czy może dokonać jednorazowej amortyzacji od zakupionych i wprowadzonych do ewidencji środków trwałych w 2007 roku naczep chłodni do wysokości łącznie 50.000
Istota interpretacji: Produkcja i sprzedaż wyrobów o symbolu PKWiU 24.52, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym wytworzonych produktów.
Fakt obniżenia wartości przedsiębiorstwa w roku 2007 (w kolejnym okresie rozliczeniowym), stanowi odrębne zdarzenie gospodarcze, które aktualizuje się po dokonaniu wyceny. A zatem pierwotnie zadeklarowana kwota przychodu należnego w danym okresie rozliczeniowym, poprzedzającym moment wyceny, pozostaje kwotą należną w tym okresie rozliczeniowym.
Czy wolne od podatku są przychody z tytułu odsetek od zaległości w opłatach czynszowych na lokalach przyznanych na prawach spółdzielczych, tj. lokalach mieszkalnych, lokalach użytkowych i garażach?
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, że wypłata należności zagranicznemu podmiotowi transparentnemu pod względem podatku dochodowego, podlegających w Polsce opodatkowaniu w formie ryczałtu w wysokości 20%, może być dokonana bez pomniejszenia przychodu o ten podatek w tej proporcji w jakiej wynika to z przedstawionych przez członków zagranicznego podmiotu transparentnego certyfikatów rezydencji oraz
dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na remont zakupionej nieruchomości
Produkcja i sprzedaż wyrobów o symbolu PKWiU 24.66.48-90.90, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym wytworzonych produktów.
wydatki na nabycie jednostek uczestnictwa nie podlegają zaliczeniu w koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, lecz dopiero w momencie ich odkupienia albo umorzenia. Z uwagi na fakt, iż przedmiotowe certyfikaty inwestycyjne Spółka zamierza nabyć w formie wniesienia do funduszu inwestycyjnego akcji, to w przypadku ich sprzedaży koszt nabycia tych certyfikatów inwestycyjnych należy ustalić
Czy otrzymane odsetki od nieuregulowanych w terminie opłat za użytkowanie lokali stanowiących zasoby mieszkaniowe Spółdzielni, należy zaliczyć do przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi?
Czy dochód Spółdzielni z tytułu zapłaconych odsetek ustawowych za nieterminowe wpłaty opłat od lokali mieszkalnych przeznaczony na cele związane z utrzymaniem zasobów mieszkaniowych jest zwolniony z podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy nabycie rekompensaty za nieruchomości pozostawione poza obecnymi granicami Rzeczypospolitej Polskiej "mienie zabużańskie" podlega opodatkowaniu podatkowi od spadków i darowizn?
Czy w związku z otrzymaniem rekompensaty za "mienie zabużańskie" wystąpi obowiązek zgłoszenia tego faktu w urzędzie skarbowym w świetle ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Czy użyte w art. 38a ust. 2 sformułowanie rozwiązanie części lub całości rezerw dotyczy również sytuacji wyksięgowania rezerwy w związku z odpisaniem (jako nieściągalnej, przedawnionej, umorzonej), czy sprzedażą należności (wykorzystanie rezerwy do pokrycia na sprzedaż)?
Z uwagi na fakt, że olej opałowy został przeznaczony na inne cele niż opałowe, to należy stosować stawkę podatku akcyzowego w wysokości 1.882 zł od 1.000 l właściwą dla produktów rafinacji ropy naftowej oraz frakcji benzynowych otrzymywanych z przerobu ropy naftowej, z wyłączeniem grupowania PKWiU 23.20.18, 23.20.2, gdzie indziej niesklasyfikowanych.
dotyczy: stawki podatku akcyzowego w przypadku sprzedaży perfum w butelkach z atomizarem/rozpylaczem
Import i przetwarzanie koncentratu do spryskiwaczy, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym.
Produkcja i sprzedaż wyrobów o symbolu PKWiU 24.30.22-79, obciążenia podatkowe w podatku akcyzowym wytworzonych produktów.