Interpretacje

Interpretacja
22.11.2007 Podatki

Strona wniosła o potwierdzenie, iż ma prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego, bez względu na to, iż niekiedy zgodnie z przepisami ustawy z dnia 15.02.1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2000r. Nr. 54 poz. 654) podmiotem uprawnionym do zaliczenia wydatków do kosztów uzyskania przychodów będzie spółka, do której wniesiony zostanie aport.

Interpretacja
15.11.2007 Podatki

Strona wniosła o potwierdzenie, że posiadane przez nią dokumenty uprawniają ją do uznania w/w dostaw za wewnątrzwspólnotowe i zastosowania stawki podatku w wysokości 0%.

Interpretacja
15.11.2007 Podatki

Strona prosi o potwierdzenie, czy sprzedaż dokonywana przez Wnioskodawcę na rzecz polskiego kontrahenta przed dopuszczeniem tych towarów do obrotu na terenie Unii Europejskiej pozostaje poza zakresem opodatkowania polskim podatkiem od towarów i usług.

Interpretacja
15.11.2007 Podatki

Spółka wnosi o potwierdzenie, że kwoty wynikające z dokonanych korekt faktur pomniejszających obrót obniżają podstawę opodatkowania oraz kwotę podatku należnego w rozliczeniu za miesiąc wystawienia faktury korygującej również w przypadku braku potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez kontrahenta.

Interpretacja
02.11.2007 Podatki

Czy będę mogła uznać poniesione koszty prenumeraty gazety giełdowej P oraz prowizji i odsetek bankowych jako koszt uzyskania przychodu przy ustalaniu dochodu z odpłatnego zbycia papierów wartościowych?

Interpretacja
31.10.2007 Podatki

kiedy wystąpi obowiązek podatkowy w podatku od towarów i usług od pozostałej kwoty wynikającej z zawartej umowy w przypadku zakończenia sądowego postępowania odwoławczego korzystnym prawomocnym rozstrzygnięciem?

Interpretacja
30.10.2007 Podatki

1) Czy wniesienie opisanego w stanie faktycznym aportu towarów handlowych oraz środków trwałych powinno zostać uznane za dostawę towarów w rozumieniu ustawy o VAT, zwolnioną z podatku od towarów i usług? 2) Czy w związku z wniesieniem aportu zachodzi konieczność (na podstawie art. 91 ustawy o VAT) dokonania korekty podatku naliczonego?

Interpretacja
26.10.2007 Podatki

czy wydatek poniesiony na zakup odzieży oznaczonej marką R. która następnie będzie używana przez niego osobiście w czasie świadczenia usług w salonie R. albo wydawana pracownikom do czasowego używania wyłącznie w czasie świadczenia pracy, będzie stanowić dla niego koszt uzyskania przychodów w przypadku, gdy obowiązek noszenia odzieży marki R. wynika z zawartej umowy z osobą trzecią oraz gdy będzie

Interpretacja
22.10.2007 Podatki

dotyczyło potwierdzenia, że w przypadku kalkulacji dodatkowego składnika wynagrodzenia w oparciu o indeks przychodowości produktu, stanowić ono będzie koszt uzyskania przychodów Banku w momencie jego wypłaty. Natomiast w przypadku, gdy indeks przychodowości będzie niższy od pierwotnie zakładanego, to otrzymywana od agencji kwota będzie przychodem podatkowym w momencie jej otrzymania.

Interpretacja
16.10.2007 Podatki

dot. dnia poniesienia kosztu zdefiniowanego w art. 15 ust. 4e ustawy.Podatnik pyta, jaki kurs walut obcych powinien zastosować do rozliczenia transakcji zakupu elementów deskowań i rusztowań systemu P z Niemiec, co stanowi wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz z Ukrainy, co stanowi import w rozumieniu przepisów ustaw podatkowych.

Interpretacja
15.10.2007 Podatki

Czy wydatki na przekąski i posiłki dla pracowników, odbywających wewnętrzne spotkania służbowe oraz wykonujących pracę w godzinach nadliczbowych mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodóww oparciu o przepis art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
12.10.2007 Podatki

dot. możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych na opłacenie kosztów sądowych zarówno w sytuacji występowania w charakterze wierzyciela, jak i dłużnika.

Interpretacja
09.10.2007 Podatki

czy wydatki na flagi narodowe np. Polski, Austrii, Szwajcarii, Niemiec, Unii Europejskiej symbolizujące kraje, z których Spółka nabywa produkty i technologie, a także wydatki na proporczyki z takimi flagami, które umieszcza przed siedzibą firmy albo wykorzystuje jako wystrój podczas spotkań, szkoleń z kontrahentami stanowią koszty uzyskania przychodów (przypadek 3) na podstawie ustawy o podatku dochodowym

Interpretacja
05.10.2007 Podatki

Spółka prosiła o wyjaśnienie czy zapłacone odszkodowanie stanowi koszt uzyskania przychodów.

Interpretacja
05.10.2007 Podatki

Strona wnosi o potwierdzenie, iż w przypadkach, tzn. sprzedaży pakietowej i sprzedaży z prezentem dla klienta, wartość wydanych nagród odpowiednio aptekom czy klientom finalnym nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, ponieważ cena płacona za towary będące produktami Strony obejmuje również wartość tej nagrody.

Interpretacja
05.10.2007 Podatki

Strona wniosła o potwierdzenie, iż wartość nagrody wydanej aptekom w ramach programu lojalnościowego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku VAT.

Interpretacja
05.10.2007 Podatki

Spółka wniosła o potwierdzenie czy nie ma obowiązku pobierać od wypłat dokonywanych na rzecz dostawcy z tytułu usług, które są przedmiotem wyżej omówionej umowy tj. z tytułu nabywanych usług telekomunikacyjnych, podatku u źródła w świetle, art. 21 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
05.10.2007 Podatki

Czy usługi pośrednictwa w sprzedaży losów loterii pieniężnych oraz zakładów w grach liczbowych na rzecz X są zwolnione od podatku od towarów i usług?

Interpretacja
04.10.2007 Podatki

Czy przyjmowanie wpłat od klientów i przekazywanie do adresata (np. dostawy energii) jest usługą zwolnioną od podatku od towarów i usług, której sprzedaż nie powodujeobowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej?

Interpretacja
04.10.2007 Podatki

Strona wniosła o udzielenie informacji, iż:- w odniesieniu do nabywanych samochodów osobowych, które przed ich sprzedażą, są używane przez Spółkę, zastosowanie znajduje ograniczenie odliczenia podatku naliczonego przewidziane w art. 86 ust. 3 ustawy o podatku VAT, w świetle brzmienia art. 86 ust. 4. - sprzedaż samochodów osobowych użytkowanych wcześniej przez Spółkę, np. jako samochody demonstracyjne

Interpretacja
04.10.2007 Podatki

Stron wnosi o powteirdzenie, iż sprzedając karty prepaid będzie dokonywała czynności opodatkowanej podatkiem od towarów i usług (odpłatne świadczenie usług) ale bez obowiązku ewidencjonowania ich przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Interpretacja
04.10.2007 Podatki

Strona wniosła o udzielenie informacji, czy:-ma prawo do odliczenia podatku naliczonego w pełnej wysokości od nabycia wewnątrzwspólnotowego lub importu samochodów demonstracyjnych stanowiących towary handlowe oraz wewnątrzwspólnotowego nabycia lub importu samochodów służbowych (administracyjnych i demonstracyjnych) odsprzedawanych po upływie roku i wprowadzonych do ewidencji środków trwałych; -wyłączenie

Interpretacja
04.10.2007 Podatki

Strona wniosła o udzielenie informacji, czy:do nabywanych samochodów osobowych, które przed ich sprzedażą są używane przez Spółkę (na cele demonstracyjne, testowe, służbowe), zastosowanie znajdzie ograniczenie odliczenia podatku naliczonego przewidziane w art. 86 ust. 3 ustawy o podatku VAT, w świetle brzmienia art. 86 ust. 4 pkt 7 lit. a ustawy o podatku VAT; do nabywanych samochodów osobowych, które

Poprzednia Następna