Dotyczy skutków podatkowych w przypadku błędnego obliczenia i pobrania zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconych świadczeń oraz składania korekt deklaracji PIT-4.
jaką stawkę podatku VAT należy zastosować przy sprzedaży wyrobów (elektrody EEG, przewody EEG, czepki EEG) i odpadów poprodukcyjnych oraz przy świadczeniu wskazanych usług naprawy i regeneracji.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów lub przychodów bieżącej działalności Spółki różnic kursowych wynikających z faktur korygujących kwoty spłat kolejnych rat za zakupiony rzeczowy majątek trwały, powstałych po dniu przekazania środka trwałego do używania.
Czy zgodnie z art. 109 ust. 9 ustawy o podatku od towarów i usług w celu udokumentowania terminu wynikającego z art. 12 ust. 1 pkt 6 w/w ustawy wystarczy prowadzić ewidencję przyprowadzenia pojazdu do naprawy i odebrania przez pracownika kontrahenta pojazdu już naprawionego zawierającą:- datę przyjazdu pojazdu,- markę pojazdu,- nr rejestracyjny pojazdu, - nr nadwozia pojazdu- datę wyjazdu pojazdu.
Spółka posiadająca status podatnika podatku od towarów i usług udziela sporadycznie pożyczek, czy dokonane czynności są wyłączone z podatku od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt .4 ustawy z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych. PM/436-7/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Dotyczy opodatkowania kwoty otrzymywanej od Gminy Miasta Torunia za udostępnianie nieruchomości.
Dotyczy interpretacji przepisów § 28 i § 29 ust. 1 rozporządzenia o prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów.
Dotyczy prawidłowości sporządzania deklaracji na zaliczkę miesięczną na podatek dochodowy (PIT-5) z tytułu uzyskiwania przychodów z najmu.
Dotyczy możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z szkoleniami członków Rady Nadzorczej oraz tego czy podlegają one zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych jako związane z działalnością statutową. ZD/423-160-96/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Dotyczy ustalenia rodzaju podatku, który będzie obciążał Spółkę, gdy wspólnicy jako dopłaty do kapitału zakładowego wniosą grunty.
Czy interpretacja prawna " " Spółka z o.o. (dotycząca konieczności korekty deklaracji podatkowych za okresy w których miało miejsce zawyżenie kosztów uzyskania przychodów wynikające z nieprawidłowych kwot odpisów amortyzacyjnych) jest poprawna.
Czy ma prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego przy nabyciu środka trwałego (motocykl).
Dotyczy możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodu wydatków na remont samochodu do wysokości "kilometrówki".
Czy winien korygować deklarację VAT-7 dla podatku od towarów i usług VAT-7 za poszczególne miesiące 2004r. i 2005r. - obejmujący okres do 13.05.2005r. z uwagi na otrzymane faktury VAT od podmiotu nieuprawnionego do ich wystawiania.
Czy usługa pobierania opłaty targowej świadczona przez Zakład na mocy uchwały Rady Gminy ? na rzecz Gminy korzysta ze zwolnienia od podatku od towarów i usług.
Czy zawarte umowy - określone jako "warunkowe" - rodzą obowiązek podatkowy w zakresie podatku od czynności cywilnoprawnych dla Spółki oraz jej Wspólników.
Czy może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od wartości początkowej środka trwałego w wysokości 40.000,00 zł.
Czy wydatki poniesione w związku z ubieganiem sie o dotację z funduszy unijnych na zakup środków trawałych są w całości osztem uzyskania przychodów.
Okeślenie stawki podatku od towarów i usług dla preparatów biobójczych znajdujących się grupowaniu PKWiU 24.20.14-90.00
Dotyczy możliwości zaliczenia - w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (j.t. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.) - wydatków poniesionych jednorazowo tytułem odszkodowania za powstrzymywania się właściciela apteki od działalności konkurencyjnej, tj. prowadzenia apteki na obszarze miasta ... w okresie 10 lat, co oznacza, że nie otworzy on w sąsiedztwie
Czy podziału majątku wspólnego i zniesienia współwłasności w ramach podziału majątku dorobkowego podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy, gdyby się zdecydował pokrywać składki na ubezpieczenie społeczne samodzielnie ("z własnej kieszeni"), to czy mógłby je uwzględnić w rozliczeniu swoich dochodów uzyskanych jako syndyk.
Czy dokonanie przedpłaty kontrahentowi z kraju trzeciego rodzi obowiązek podatkowy oraz gdzie występuje miejsce opodatkowania z tytułu świadczenia tych usług. PP2-077/SIP/1207/05, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Dotyczy odliczenia w zeznaniu PIT-37 od dochodu składek na ubezpieczenie zdrowotne.