Czy do innych nieodpłatnych świadczeń należy zaliczyć nieodpłatne szkolenie nauczyciela przez W.O.R.D. oraz doliczyć do przychodu podatnika i na koniec roku wystawić PIT-8C ?
Czy w oparciu o przepis art. 18 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w brzmieniu obowiązującym w 2003r. Spółka mogła odliczyć od dochodu kwoty wydatkowane na rzecz Stowarzyszeń ,,A" i ,,B", o których mowa w zapytaniu.
Czy w związku z obciążeniem firmy transportowej za towar zniszczony podczas transportu występuje sytuacja:wartość wydanego z magazynu uszkodzonego towaru, zlikwidowanego protokółem strat jest kosztem uzyskania przychodów a otrzymane odszkodowanie jest przychodem i w jakiej dacie.wartość wydanego z magazynu towaru obciąża firmę transportową i nie jest kosztem uzyskania przychodu, a otrzymane odszkodowanie
Czy amortyzacja składników majątku trwałego przyjętych do użytkowania na podstawie umowy leasingu, spełniającego kryteria leasingu finansowego, stanowiła w 2003r. koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy zakup cyfrowego aparatu fotograficznego może być zaliczony do kosztów uzyskania przychodów?
Czy Polak przebywający wraz z rodziną w Stanach Zjednoczonych od listopada 2003 r., świadczący tam pracę, mający miejsce zamieszkania za granicą i planujący pozostać w USA na stałe posiada w Polsce obowiązek podatkowy?
Czy należy odprowadzić 10% zryczałtowany podatek od sprzedaży nieruchomości nabytej w drodze darowizny, po dokonaniu zniesienia współwłasności, które polegało na podziale pomiędzy współudziałowcami działek wchodzących w skład w/w nieruchomości.
W zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych:czy mogę skorzystać ze zwolnienia z 10 % zryczałtowanego podatku dochodowego z tytułu przeznaczenia środków pieniężnych uzyskanych ze sprzedaży spółdzielczego, własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego nabytego w drodze spadku po ojcu, na spłatę kredytu oraz na rozbudowę aktualnie posiadanego domu ?
Czy przysługuje odliczenie w ramach ulgi budowlanej: a) z tytułu systematycznych wpłat na książeczkę mieszkaniową założoną w 1982r.,b) z tytułu zakupu w 2004r. działki budowlanej pod budowę budynku mieszkalnego, c) z tytułu wydatku na spłatę odsetek od kredytu hipotecznego zaciągniętego na zakup działki budowlanej w 2004r.
Czy należy pobrać zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych od przyznanych przez starostę - bezrobotnemu - jednorazowych środków z Funduszu Pracy nas podjęcie działalności gospodarczej?
Zwracam się z prośbą czy jest obowiązkiem doliczania do podatku należnego za rok 2004, odliczanych w latach poprzednich kwot z tytułu systematycznego gromadzenia oszczędności, po określonym w umowie o kredyt kontraktowy okresie systematycznego oszczędzania zostaną wydatkowane na "wykup zajmowanego mieszkania".
Co jest kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży towarów handlowych, których wartość została uprzednio przeszacowana - w związku z wyceną bilansową dokonaną na dzień otwarcia likwidacji Spółki: wartość towarów wg cen sprzedaży netto, czy wartość towarów wg cen zakupu netto?
Czy podlega opodatkowaniu pieniężna zapomoga "świąteczna" wypłacona przez zakładową organizację związkową na rzecz członka związku? Zapomoga ta będzie finansowana pieniędzmi pochodzącymi ze składek członkowskich. Zostanie ona wypłacona na podstawie wniosku członka związku, jej wysokość będzie uzależniona od jego sytuacji materialnej (dochód brutto na osobę).
Z czteroosobowej spółki jawnej występuje dwóch wspólników. Spółka dalej będzie kontynuować działalność gospodarczą. Występującym wspólnikom wypłacony zostanie zwrot udziałów poprzez wypłatę określonej kwoty pieniężnej. Czy kwota ta może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów spółki jawnej?
W jaki sposób opodatkować osbę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej, która zawarła umowę cywilno-prawną (w zakresie doradztwa i konsultacji) z firmą mającą siedzibę we Francji. Czy w przypadku nie wywiązania się z obowiązku odprowadzenia podatku dochodowego przez firmę istnieje możliwość ujęcia w zeznaniu rocznym za 2004r. łącznej kwoty przekazanych zaliczek na podatek dochodowy. Czy powinienem
Czy kwota umorzonych przez Bank odsetek, z tytułu salda debetowego na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym, którego byliśmy współwłaścicielami, stanowi dochód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Czy koszty firmy doradczej dla spółek obejmujące koszty przygotowania i nadzoru dokumentów do przeprowadzenia połączenia, dokonanie wyceny spółek, inne prace doradcze, koszty doradztwa prawnego dla związków zawodowych działających w spółce, koszty spotkań przedstawicieli spółek, koszty badania planu połączenia przez biegłego stanowią koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku
Czy podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych odszkodowanie wypłacone nauczycielowi, w związku ze skróceniem wypowiedzenia umowy o pracę?
Informacja dotyczący opodatkowania wynagrodzenia z tytułu zawartej pomiędzy syndykiem masy upadłości a osobą fizyczną, która zmarła przed dokonaniem wypłaty.
Czy wynagrodzenie z tytułu umorzenia akcji Towarzystwa Inwestycyjnego X należących do Spółki powinno być opodatkowane?
Czy dokonane w formie umowy sprzedaży umowy przeniesienia majątkowych praw autorskich z twórcami oraz umowy przeniesienia praw do wizerunku podlegają podatkowi od czynności cywilnoprawnych?
Czy można odliczyć od podatku w zeznaniu za 2003 r. zapłaconą w Polsce składkę zdrowotną od otrzymanej z Kanady emerytury, która została opodatkowana w Kanadzie?
Czy od zawartej umowy "Przeniesienia własności udziałów Spółki z. o.o. w zamian za zwolnienie z długu", do zawarcia której zobowiązywało postanowienie Sądu i która jest wynikiem udzielenia pomocy na restrukturyzację, Spółka ma obowiązek złożyć deklarację i zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
Agent ubezpieczeniowy korzystający ze zwolnienia z podatku od towarów i usług współpracuje z Firmą C.U. Sp. z o.o. (C.U.). Agenci ubezpieczeniowi za pośrednictwo ubezpieczeniowe otrzymują prowizję w związku z tym upoważnili Firmę C.U. do wystawiania w ich imieniu rachunków za wykonane na jej rzecz usługi. Rachunki za wykonane usługi w danym miesiącu Firma C.U. wystawia do 7-go dnia następnego miesiąca