Decyzja o usunięciu nieodpowiedniego stanu technicznego budynku o jakim mowa w art. 46 ustawy z dnia 24 października 1974 r. - Prawo budowlane /Dz.U. nr 38 poz. 229 ze zm./ w związku z art. 43 tej ustawy może być adresowana tylko do właściciela lub zarządcy budynku bez względu na to z jakich powodów ten nieodpowiedni stan budynku powstał.
Z przepisów ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o łączności /Dz.U. 54 poz. 275/ ani z przepisów rozporządzenia Ministra Łączności z dnia 23 czerwca 1986 r. w sprawie ordynacji telekomunikacyjnej /Dz.U. nr 27 poz. 135/ nie wynika by przyznawanie abonamentu telefonicznego odbywało się w formie decyzji w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania administracyjnego zaskarżalnej do Sądu administracyjnego.
Zezwolenie na przeprowadzenie przez nieruchomość przewodów i urządzeń, o których mowa w art. 75 ust. 1 ustawy z dnia 29 kwietnia 1985 r. o gospodarce gruntami i wywłaszczaniu nieruchomości /Dz.U. nr 22 poz. 99 ze zm./, powinno szczegółowo określać miejsce ich przebiegu.
Automatyzm wpisu do ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej w dniu wejścia w życie nowych przepisów - art. 47 ust. 1 ustawy z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej /Dz.U. nr 41 poz. 324/ nie może być przekreślony negatywnym stanowiskiem właściciela lokalu, w którym działalność ta /rzemiosło/ była wykonywana, gdyż przepisy te takiego warunku nie zawierają.
Obowiązek uzyskania koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa i obrotu metalami szlachetnymi /art. 11 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej - Dz.U. nr 41 poz. 324/ obejmuje także obrót wyrobami z tych metali.
1. W sprawach, w których obowiązek podatkowy powstał za życia podatnika, postępowanie podatkowe zmierzające do ustalenia wysokości należnego zobowiązania podatkowego z tytułu tego obowiązku może być w świetle art. 30 par. 4 i 5 Kpa wszczęte bądź kontynuowane po śmierci podatnika z udziałem jego spadkobierców, a w razie ich braku, z udziałem ustanowionego przez sąd kuratora. Tym też osobom doręcza się
Uchybienia w toku postępowania administracyjnego, które mogą ewentualnie być przesłanką odpowiedzialności dyscyplinarnej pracownika, nie stanowią - same przez się - podstaw do stwierdzenia, że decyzja administracyjna, wydana w wyniku takiego postępowania, nie odpowiada prawu.
Definicja łazienki zawarta w załączniku Nr 1 do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 1987 r. w sprawie czynszów najmu za lokale mieszkalne i użytkowe - Dz.U. nr 40 poz. 230/, według której przez łazienkę rozumie się wydzielone w mieszkaniu pomieszczenie, posiadające stałe instalacje: wodociągowo-kanalizacyjną, ciepłej wody dostarczanej centralnie, bądź z urządzeń zainstalowanych w lokalu
Przy opodatkowaniu dochodów ze źródeł nie ujawnionych, zeznanie podatkowe winno - przy uwzględnieniu art. 168 Kpa - zawierać także oświadczenie danej osoby co do wysokości poniesionych przez nią wydatków na określone cele i zgromadzonych zasobów finansowych.
Zeznania podatkowego, o którym mowa w art. 38 pkt 2 ustawy z dnia 19 grudnia 1980 r. o zobowiązaniach podatkowych /Dz.U. nr 27 poz. 111 ze zm./ w związku z art. 168 Kpa, jako szczególnej formy oświadczenia podatnika w celu ustalenia zobowiązania podatkowego, nie można zastąpić inną formą oświadczenia podatnika, w tym na przykład przesłuchaniem go jako strony w postępowaniu podatkowym.
Jeżeli organ odwoławczy przeprowadza w sprawie uzupełniające postępowanie, to zgodnie z art. 10 par. 1 w związku z art. 140 Kpa przed wydaniem decyzji zobowiązany jest umożliwić stronom wypowiedzenie się co do zebranych dodatkowo dowodów i materiałów.
1. Zgodnie z art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku wyrównawczym /Dz.U. nr 42 poz. 188 ze zm./ oraz przepisami rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 lipca 1983 r. w sprawie wykonania przepisów o podatku wyrównawczym /Dz.U. nr 42 poz. 190 ze zm./ Zespół Adwokacki nie jest płatnikiem podatku wyrównawczego w odniesieniu do wynagrodzeń adwokatów z tytułu uczestnictwa w zespole adwokackim
Organ podatkowy, mając na względzie art. 7 i 8 Kpa może w szczególnym przypadku odstąpić od pozbawienia podatnika prawa do korzystania ze zryczałtowanej formy opodatkowania, jeżeli np. niedokonanie przez podatnika, korzystającego z ryczałtu odpowiedniego wpisu w prowadzonych urządzeniach księgowych wystąpiło jako zjawisko pojedyncze, dotyczyło sprawy małej wagi, mogło być następstwem przeoczenia, a
1. W kontekście par. 10 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 1987 r. w sprawie czynszów najmu za lokale mieszkalne i użytkowe /Dz.U. nr 40 poz. 230 ze zm./ art. 57 ust. 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. - Prawo lokalowe /Dz.U. 1987 nr 30 poz. 165 ze zm./ nie ma zastosowania wobec osób, z którymi nie rozwiązano stosunku najmu i zobowiązano ich do opróżnienia mieszkania zakładowego
Ustawa z dnia 10 kwietnia 1974 r. - Prawo lokalowe /t.j. Dz.U. 1987 nr 30 poz. 165/ nie wyklucza możliwości zamiany lokalu zajmowanego w domu jednorodzinnym przez inną osobę niż właściciel domu.
Sprawy dotyczące wymiaru składek na ubezpieczenie społeczne w tym także składek na Fundusz Ubezpieczeń społecznych Rolników nie podlegają orzecznictwu sądu administracyjnego.
Art. 57 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. - Prawo lokalowe /Dz.U. 1987 nr 30 poz. 165/ może mieć zastosowanie w każdej sytuacji rozwiązania umowy o pracę w trybie porozumienia stron, a nie tylko w odniesieniu do przypadków tzw. porozumienia zakładów pracy.
Z chwilą wygaśnięcia zaległości podatkowej - art. 26 ustawy z dnia 19 grudnia 1980 r. o zobowiązaniach podatkowych /Dz.U. nr 27 poz. 111 ze zm./ - postępowanie podatkowe w sprawie jej umorzenia na podstawie art. 26 tej ustawy staje się bezprzedmiotowe, zaś wydanie w takiej sprawie wyroku przez Naczelny Sąd Administracyjny zbędne. Umorzenie zaległości podatkowej na podstawie powołanego przepisu może