Preferencyjne opodatkowanie dochodów generowanych przez prawo własności intelektualnej (tzw. IP BOX)
Czy na Wnioskodawcy spoczywa obowiązek uznania w miesiącu lutym 2021 r., że 1/3 kwoty otrzymanego przez spółkę jawną w dniu 22 lutego 2021 r. odszkodowania za przejętą nieruchomość, wypłaconego Spółce przez Zarząd Województwa stanowi przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych?
Sprzedaż Nieruchomości, dla której będzie uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego lub ważna decyzja o warunkach zabudowy podlega opodatkowaniu wg stawki podatku w wysokości 23% na podstawie art. 41 ust. 1 w zw. z art. 146a pkt 1 ustawy.
Czy wydatki na zakup ww. materiałów Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów w swojej działalności gospodarczej, mimo że nie zapłacił za nie, tylko Urząd Pracy dał środki i nie są to środki trwałe, lecz wyposażenie?
W zakresie możliwości skorzystania z ulgi meldunkowej w stosunku do dochodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego oraz przynależnego do niego gruntu w sytuacji, gdy częściowo został on nabyty w drodze darowizny od małżonka.
Prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z planowaną realizacją projektu.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków dotyczących zorganizowania i uczestnictwa w targach branżowych.
Wnioskodawcy nie przysługuje prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w ramach realizacji projektu polegającego na budowie świetlicy wiejskiej.
Czy rozszerzenie ustawowej wspólności majątkowej stanowi nabycie nieruchomości w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
W przedmiotowej sprawie wystąpi dostawa towarów wraz z montażem nie ma zastosowania mechanizm odwrotnego obciążenia.
Należy wskazać, że sfinansowanie w części ze środków ZFŚS wycieczki mającej charakter integracyjny, której celem jest zintegrowanie pracowników (budowanie pozytywnych relacji między nimi), polepszenie atmosfery w pracy (dobrej komunikacji w zakładzie pracy), a w konsekwencji zwiększenie wydajności pracy, nie stanowi dla pracownika przysporzenia majątkowego, a tym samym nieodpłatnego świadczenia, o
Stawka podatku za opłaty startowe/wpisowe pobierane od uczestników zawodów jeździeckich.
Otrzymywane przez Wnioskodawczynię alimenty do wysokości 700 zł miesięcznie korzystają ze zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 127 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Natomiast nadwyżka ponad tę kwotę podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym. Wobec tego, Wnioskodawczyni zobowiązana jest wykazać ją w zeznaniu rocznym.
Czy przychód z tytułu świadczenia usług naprawy, obsługi i konserwacji urządzeń wykorzystywanych do produkcji i pakowania wyrobów kosmetycznych i farmaceutycznych może być opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych wg stawki 8,5%?
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego od wydatków inwestycyjnych poniesionych na infrastrukturę przy zastosowaniu prewspółczynnika, obliczonego dla zakładu budżetowego
W zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia dla nabywanego świadczenia.
Brak opodatkowania czynności wycofania majątku wykorzystywanego w prowadzonej działalności gospodarczej, brak obowiązku dokonania korekty odliczonego podatku naliczonego oraz sposób udokumentowania czynności wycofania.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem nakładów w obcym środku trwałym.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z planowaną modernizacją Hali Sportowej.
Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym Gmina jako zarejestrowany czynny podatnik podatku od towarów i usług nie będzie posiadała możliwości odzyskania naliczonego podatku od towarów i usług z faktur dokumentujących poniesione wydatki związane z realizacją projektu?
Czy w odniesieniu do realizowanej inwestycji Gmina będzie mogła odliczyć od podatku należnego kwotę podatku naliczonego, wynikającego z faktur na prace związane z realizacją inwestycji?