Strony umowy zlecenia będące w sporze dotyczącym wypłaty wynagrodzenia z tytułu wykonywania tej umowy mogą zawrzeć w tym zakresie ugodę poza sądem. Pozwala to zaoszczędzić wydatki związane ze wszczęciem procesu. Jednak w tego rodzaju porozumieniu strony powinny precyzyjnie określić wzajemne obowiązki, aby uniknąć wątpliwości np. co do wysokości spełnianego świadczenia. Były zleceniobiorca wystąpił
Przedsiębiorcy nie mają obowiązku indywidualnego oznaczania ceną towaru przeznaczonego do sprzedaży. Obowiązek podania ceny jest realizowany wyłącznie przez uwidocznienie cen jednostkowych towarów.
Od 1 lipca 2014 r. prowadzący sprzedaż z wykorzystaniem terminali płatniczych płacą do banków opłaty interchange nie większe niż 0,5% wartości jednostkowej transakcji płatniczej, dokonanej z użyciem karty płatniczej.
Od 1 lipca 2014 r. zainteresowani uzyskaniem odpisów z księgi wieczystej mają możliwość składania wniosków i otrzymywania odpisów i zaświadczeń przez Internet. Złożenie wniosku drogą elektroniczną jest tańsze niż składanie wniosku drogą tradycyjną. Nie trzeba także osobiście zgłaszać się do wydziału ksiąg wieczystych w sądzie rejonowym.
Nie ma przeszkód, aby zleceniodawca zabezpieczył się przed wykorzystaniem przez zleceniobiorcę czy kontrahenta informacji zdobytych przez te osoby w czasie zatrudnienia, zawierając z nimi umowę o zakazie konkurencji. Z tego tytułu zleceniodawca, co do zasady, powinien przewidzieć ekwiwalent należny zleceniobiorcy za okres po ustaniu zatrudnienia.
Przedsiębiorca zawierając umowę o dzieło musi uważać, aby jej charakter nie spełniał warunków właściwych dla umowy zlecenia. Jeżeli bowiem zawarta umowa będzie miała cechy właściwe dla umowy zlecenia, to ZUS może ją zakwestionować i wtedy przedsiębiorca będzie musiał zapłacić z tytułu zawarcia takiej umowy zaległe składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne.