Czy do zwrotu różnicy podatku VAT w terminie 25 dni od dnia złożenia rozliczenia jest uprawniony podatnik, który złoży wniosek o wcześniejszy zwrot, a kwoty podatku naliczonego wykazane w deklaracji wynikają z faktur dokumentujacych kwoty należności, które zostały w całości zapłacone wystawcy faktury przelewami bankowymi oraz poprzez potrącenie wzajemnych wierzytelności (kompensatę)?
czy nieoprocentowana pożyczka otrzymana od udziałowców i członków ich rodzin na rozwój działalności gospodarczej (zakup gruntu) stanowi nieodpłatne świadczenie w świetle przepisów art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1)W jaki sposób należy interpretować zwrot faktycznie zastosowanego kursu waluty z tego dnia występujący w art.15a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jeżeli w ciągu dnia kurs zmienia się kilkakrotnie?2)Który kurs należy uznać za właściwy dla określenia zaistnienia różnic kursowych?3)Czy i w jakich okolicznościach można zastosować na potrzeby określenia różnic kursowych, kurs średni ogłoszony
Dot. możliwości wystawienia faktur korygujących dla użytkowników wieczystych, z którymi zawarto umowy użytkowania wieczystego przed dniem 1 maja 2004r., oraz skorygowania deklaracji dla podatku od towarów i usług z żądaniem zwrotu nienależnie zapłaconego podatku VAT.
Czy nadanie korespondencji przed upływem terminu w placówce operatora InPost powoduje, że termin uważa się za zachowany w sprawach podatkowych?
Czy podatnik, który prowadząc restaurację i hotel, wykorzystuje produkty ze swojego gospodarstwa rolnego ma prawo wystawiać faktury VAT RR i odliczać wykazany w nich podatek naliczony oraz czy wartość netto produktów rolnych wykazana na fakturze VAT RR jest dla niego kosztem uzyskania przychodu w pozarolniczej działalności gospodarczej?
Czy otrzymane z Urzędu Gminy dofinansowanie za wyszkolenie młodocianych pracowników jest zwolnione z opodatkowania na mocy art.17 ust.1 pkt.47 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Pytanie dotyczy sposobu ustalenia wartości początkowej przejętych przez podatnika środków trwałych dla potrzeb amortyzacji oraz sposobu amortyzowania przejętych środków trwałych po uzyskaniu osobowości prawnej,- sposobu rozdzielenia przychodów i kosztów przed i po uzyskaniu osobowości prawnej,przekazania majątku pomniejszonego o przejęte zobowiązania i możliwości powstania z tego tytułu przychodu podatkowego
Czy jest możliwość ubiegania się o zwrot podatku od towarów i usług naliczonego przy zakupie samochodu, przeznaczonego na cele statutowe zwolnione z podatku.
Czy przychód z tytułu umorzenia jednostek uczestnictwa w funduszu inwestycyjnym powstaje w momencie wpływu środków pieniężnych w związku z umorzeniem na konto sprzedającego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 15 lutego 1992r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz. U. z 2000 r. Nr 54, poz. 654 ze zm.)?
Czy od odsetek od sum depozytowych złożonych w związku z toczącym się postępowaniem karnym, administracyjnym, cywilnym, sąd jako płatnik pownien pobrać podatek dochodowy?
W świetle przedstawionego stanu faktycznego Jednostka zwróciła się o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w przedmiocie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych odsetek za zwłokę zwróconych w związku ze stwierdzoną nadpłatą oraz otrzymanego od nadpłaty oprocentowania?
Czy w odniesieniu do podatników prowadzących podatkową księgę przychodów i rozchodów, stosujacych metodę kasową dniem poniesienia kosztów jest dzień wystawienia faktury?
Czy w przedmiotowym stanie faktycznym przedmiot (narzędzie) składający się na Oprzyrządowanie powinien być kwalifikowany jako odrębny środek trwały, czy też powinien być kwalifikowany jako jeden obiekt inwentarzowy z Maszyną na której jest instalowany?
Czy wnioskodawca może zmienić dane nabywcy na otrzymanej fakturze VAT za pomocą noty korygującej?
Czy przychód ze sprzedaży nieruchomości należy opodatkowć zryczałtowanym podatkiem dochodowym zgodnie z udziałem wynikającym z aktu zamiany nieruchomości?
Pytanie podatnika dotyczy momentu zaliczenia do przychodu faktur wystawionych w miesiącu styczniu 2007 r. a dotyczących usług wykonywanych w miesiącu grudniu 2006 r. jest nieprawidłowe.
Jak należy liczyc datę upływu pięcioletniego okresu zamieszkiwania lokalu mieszkalnego wymaganego do utrzymania ulgi z art. 16 ustawy o podatku od spadków i darowizn?
Zapytanie dotyczy skutków podatkowych w związku z dokonywaniem przez Stowarzyszenie wydatków związanych z usługami gastronomicznymi i zakupem żywności dla jurorów konkursów oraz na poczęstunek dla uczestników konkursów i kursów przygotowawczych.
Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej dokumentów koniecznych do zastosowania preferencyjnej stawki 0 % w eksporcie jest prawidłowe.
Czy w związku z treścią przepisu art. 5b ustawy z dnia 26.07.1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2000r. Nr 14 poz. 176 z późn. zm.) czynności związane ze świadczeniem usług kierowania pojazdem na rzecz spółki z o.o. będą uznawane za pozarolniczą działalność gospodarczą.
Zastosowanie 3% stawki podatkowej na dostawę łyka świerkowego o PKWiU 02.01.4?
Czy koszty administracyjne ponoszone przez Spółkę na podstawie wystawionej przez Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. faktury tytułem świadczonych przez nią usług administrowania, kształtują dochód podlegajacy zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych?