Orzeczenia

Orzeczenie
21.12.2010 Podatki

ETS nie jest właściwy w zakresie wykładni dyrektyw wspólnotowych dotyczących podatku VAT, jeśli chodzi o okres rozliczeniowy dotyczący podatków będących przedmiotem sprawy sprzed przystąpienia.

Orzeczenie
21.12.2010 Podatki

Organy podatkowe mają prawo oszacować podstawę opodatkowania w VAT. Mogą też uśrednić wielkość ubytków, jeżeli podatnik nie prowadził ewidencji.

Orzeczenie
21.12.2010 Podatki

Odczytanie art. 7 ust. 2 ustawy o VAT, dokonane przez autora skargi, że każde przekazanie nieodpłatne podlega opodatkowaniu tą daniną publicznoprawną, nie da się uzasadnić żadnymi regułami wykładni językowej i jest w istocie wykładnią contra legem. Skoro zaś wyniki wykładni gramatycznej są jednoznaczne, niedopuszczalne jest sięganie do pozostałych rodzajów wykładni.Organy państwa członkowskiego w żadnym

Orzeczenie
21.12.2010 Podatki

Z definicji słownikowej "zakwaterowania" wynika, że cele wynajmu przedmiotowego lokalu nie mogą być uznane za "cele inne niż mieszkaniowe", gdyż lokal, choć nie służył stałemu zamieszkiwaniu, niewątpliwie zapewniał miejsce, w którym tymczasowo przebywali, pracownicy najemcy w trakcie podróży służbowych do Polski.

Orzeczenie
21.12.2010 Podatki

Nie można wnioskować o rażącym naruszeniu przez Naczelny Sąd Administracyjny norm Unii Europejskiej w sytuacji, gdy analogiczne uprawnienia wynikały z przepisów krajowych, a spółka z nich nie skorzystała z powodu nieprawidłowo skonstruowanych środków prawnych.

Orzeczenie
21.12.2010 Podatki

Pojęcie, o którym mowa w art. 12 § 6 pkt 2 Ordynacji podatkowej nadanie pisma w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego - rozumieć należy zgodnie z definicjami określonymi w art. 3 pkt 8, 12, 14 ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. - Prawo pocztowe (Dz. U. Nr 130, poz. 1188).

Poprzednia Następna