Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2020, sygn. 0111-KDWB.4010.43.2020.1.AZE, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDWB.4010.43.2020.1.AZE
czy w związku z konfuzją i wygaśnięciem zobowiązań w zakresie zapłaty zadłużenia z tytułu dostaw i usług, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 października 2020 r., data wpływu tego samego dnia za pośrednictwem platformy e-PUAP) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy w związku z konfuzją i wygaśnięciem zobowiązań w zakresie zapłaty zadłużenia z tytułu dostaw i usług, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 października 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy w związku z konfuzją i wygaśnięciem zobowiązań w zakresie zapłaty zadłużenia z tytułu dostaw i usług, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w rozumieniu art. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej także jako Spółka) z siedzibą w Polsce, podlega na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Przedmiotem przeważającej działalności Spółki jest sprzedaż hurtowa części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli.
Spółka podejmuje obecnie działania mające na celu znaczny rozwój prowadzonej działalności. Wskazać w tym miejscu należy, iż wspólnikami Spółki są zarówno podmioty polskie - osoby fizyczne, jak również spółka prawa holenderskiego. Rozwój działalności Wnioskodawcy (w tym zacieśnienie współpracy z głównym dostawcą towarów, tj. podmiotem powiązanym z zagranicznym wspólnikiem Spółki) ma w szczególności umożliwić uprzednie wniesienie wkładów niepieniężnych do Spółki przez dwóch jej wspólników tj. Pana R. W. (dalej także jako Wspólnik 1) i B. D. P. B.V. (dalej także jako Wspólnik 2) - dalej także łącznie jako Wspólnicy. W zamian za dokonanie aportu, Wspólnicy obejmą udziały w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki. Przy czym, wartość wkładów zasili w części kapitał zapasowy Wnioskodawcy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty