Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2020, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.321.2020.4.DK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.321.2020.4.DK
w zakresie ustalenia, w którym momencie należy wykazać przychód z tytułu otrzymania środków od Klienta na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych czy w momencie otrzymania środków od Klienta w ramach przedpłaty, czy w momencie wyświadczenia Usługi, oraz czy w przypadku braku wykorzystania środków wpłaconych przez Klienta na jego rachunek przedpłacony na moment rozwiązania Umowy ogólnej, Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu zatrzymania tych środków na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz.1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 6 sierpnia 2020 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP tego samego dnia), uzupełnionym 19 października 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia:
- w którym momencie należy wykazać przychód z tytułu otrzymania środków od Klienta na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych czy w momencie otrzymania środków od Klienta w ramach przedpłaty, czy w momencie wyświadczenia Usługi jest nieprawidłowe,
- czy w przypadku braku wykorzystania środków wpłaconych przez Klienta na jego rachunek przedpłacony na moment rozwiązania Umowy ogólnej, Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu zatrzymania tych środków na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 sierpnia 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, w którym momencie należy wykazać przychód z tytułu otrzymania środków od Klienta na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych czy w momencie otrzymania środków od Klienta w ramach przedpłaty, czy w momencie wyświadczenia Usługi, oraz czy w przypadku braku wykorzystania środków wpłaconych przez Klienta na jego rachunek przedpłacony na moment rozwiązania Umowy ogólnej, Wnioskodawca powinien rozpoznać przychód z tytułu zatrzymania tych środków na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty