Interpretacja indywidualna z dnia 19.11.2020, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.751.2020.1.ALN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-3.4012.751.2020.1.ALN
brak prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub części w związku z realizacją projektu
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 7 października 2020 r. (data wpływu 9 października 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub części w związku z realizacją projektu pn. (...) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 9 października 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w całości lub części w związku z realizacją projektu pn. (...).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina (...) - jednostka samorządu terytorialnego będąca czynnym podatnikiem podatku VAT zamierza aplikować o środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa (...) na lata 2014-2020 na realizację projektu pn. (...). Projekt, o którym mowa powyżej będzie polegał na udzielaniu dotacji na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła w gospodarstwach domowych (wymiana starych kotłów na nowe z wykonaniem wewnętrznych instalacji niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania). Dotacja dla mieszkańców będzie udzielana na podstawie złożonych wniosków przez zainteresowanych mieszkańców a następnie podpisanych umów, które określą rodzaj inwestycji, wysokość, dotacji tryb i formę rozliczenia. Po zakończeniu swojej inwestycji Inwestor (mieszkaniec) przedstawi Gminie oryginał faktury dokumentujący zakres i wartość prowadzonych prac. Wysokość dotacji będzie każdorazowo ustalana indywidualnie z uwzględnieniem maksymalnych kwot dotacji, wyników ocen energetycznych i faktycznie poniesionych kosztów kwalifikowanych. Zakupione w ramach projektu urządzenia grzewcze stanowić będą własność mieszkańców biorących udział w projekcie. Podkreślić należy, iż wymiana systemów grzewczych będzie dokonywana wyłącznie w domach lub lokalach mieszkalnych, w których nie jest i nie będzie przez okres trwałości projektu prowadzona działalność gospodarcza. Po zakończeniu zadania mieszkańcy będą ponosić bieżące koszty związane z utrzymaniem systemów grzewczych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty