Interpretacja indywidualna z dnia 14.10.2020, sygn. 0115-KDIT2.4011.524.2020.2.ENB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.524.2020.2.ENB
Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
Na podstawie art. 13 § 2a pkt 1, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 lipca 2020 r. (data wpływu 3 lipca 2020 r.), uzupełnionym w dniu 22 września 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie preferencyjnego opodatkowania dochodów generowanych przez prawa własności intelektualnej jest prawidłowe w zakresie możliwości opodatkowania preferencyjną stawką podatkową dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej uwzględnionych w cenie sprzedaży usługi, jest nieprawidłowe w zakresie zastosowania preferencyjnej stawki podatku przy odprowadzaniu zaliczek na podatek dochodowy za 2020 r.
UZASADNIENIE
W dniu 3 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 22 września 2020 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.
We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujący stan faktyczny.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, w ramach której świadczy usługi programistyczne. Działa jako podwykonawca firmy, która ma siedzibę w Polsce, a która jest wykonawcą usług informatycznych świadczonych dla firmy z siedzibą w innym kraju UE.
Wnioskodawca w Polsce podlega nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Praca Wnioskodawcy polega na tworzeniu odpowiednich algorytmów i kodu komputerowego, którego zadaniem jest automatyzacja dystrybucji, wdrażania i konfiguracji oprogramowania. Nad tym samym projektem pracuje wiele osób, a każda z nich, tak jak Wnioskodawca odpowiada jedynie za pewną część, którą projektuje i tworzy. Efektem pracy są więc algorytmy oraz stworzone do nich oprogramowanie, które Wnioskodawca sprzedaje swojemu zleceniodawcy. Zleceniodawca integruje je z efektami pracy innych podwykonawców i dostarcza je klientom.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty