Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2020, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.216.2020.2.IM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.216.2020.2.IM
czy: - w opisanym w stanie faktycznym Wnioskodawca może skorzystać z przewidzianej w art. 24d ust. 1 ustawy o CIT preferencyjnej 5-procentowej stawki opodatkowania od kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, - ponoszone przez Spółkę koszty, które zostały opisane szczegółowo w stanie faktycznym jako koszty bezpośrednie (Koszty Bezpośrednie) można zakwalifikować jako koszty bezpośrednio związane z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej, o którym mowa w art. 24d ust. 4 ustawy o CIT i tym samym mogą zostać wykorzystane do ustalenia wskaźnika nexus niezbędnego do ustalenia wysokość kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej, - koszty ogólne mogą zostać alokowane do przychodów z Oprogramowań na podstawie klucza przychodowego, czyli proporcji przychodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej do przychodów Spółki ogółem.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1325), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 11 maja 2020 r. (data wpływu 19 maja 2020 r.), uzupełnionym dnia 26 sierpnia 2020 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy:
- w opisanym w stanie faktycznym Wnioskodawca może skorzystać z przewidzianej w art. 24d ust. 1 ustawy o CIT preferencyjnej 5-procentowej stawki opodatkowania od kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej - jest nieprawidłowe,
- ponoszone przez Spółkę koszty, które zostały opisane szczegółowo w stanie faktycznym jako koszty bezpośrednie (Koszty Bezpośrednie) można zakwalifikować jako koszty bezpośrednio związane z kwalifikowanym prawem własności intelektualnej, o którym mowa w art. 24d ust. 4 ustawy o CIT i tym samym mogą zostać wykorzystane do ustalenia wskaźnika nexus niezbędnego do ustalenia wysokość kwalifikowanego dochodu z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty