Interpretacja indywidualna z dnia 05.08.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.427.2020.1.IR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.427.2020.1.IR
w zakresie braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 czerwca 2020 r. (data wpływu 18 czerwca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn. .. jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 18 czerwca 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją zadania pn. ...
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Miasto .., jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Miasto , działając w imieniu placówki oświatowej Szkoły Podstawowej nr w . składa wniosek w konkursie pn. Nasze ekologiczne pracownie, którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów do wsparcia finansowego w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ..
Konkurs skierowany jest do przedszkoli, szkół i ich zespołów, uczelni wyższych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych. W imieniu placówki wniosek składa jednostka samorządu terytorialnego (Wnioskodawca). Jeden wniosek o dotację może dotyczyć utworzenia wyłącznie jednej pracowni. W regulaminie konkursu wskazano szeroki zakres kosztów kwalifikowanych do dofinansowania ze środków Funduszu.
Wniosek Szkoły Podstawowej nr ., będzie złożony w celu sfinansowania zadania pn. .. Utworzenie kreatywnej i pomysłowej nowej pracowni edukacyjnyjnej polepszy warunki nauczania w szkole. Pomieszczenie, w którym ma powstać pracownia fizyczno-chemiczna jest sala nr 18 o pow. 67 m, znajdująca się na pierwszym piętrze szkoły. Obecnie znajduje się tam klasa wykorzystywana do nauczania chemii, fizyki i przyrody. W pracowni jest wydzielone i zamknięte zaplecze chemiczne o powierzchnia 6 m z oknem bez rolet zaciemniających i starym oświetleniem górnym. Znajdują się w nim zamykane szafki do przechowywania odczynników, szkła i sprzętu laboratoryjnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty