Interpretacja indywidualna z dnia 14.07.2020, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.354.2020.1.MS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.354.2020.1.MS
Prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych na nabycie towarów i usług służących do realizacji projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 19 czerwca 2020 r. (data wpływu 25 czerwca 2020 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych na nabycie towarów i usług służących do realizacji projektu pn.: - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 czerwca 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków ponoszonych na nabycie towarów i usług służących do realizacji projektu pn.: .
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (Gmina) jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Wnioskodawca realizuje zadanie inwestycyjne . Projekt polega na rozbudowie budynku Szkoły Podstawowej w X. o nowy oddział przedszkolny wraz z zagospodarowaniem terenu oraz zakupem niezbędnego wyposażenia. Obiekt będzie zawierał dwie sale przedszkolne, hol wejściowy z szatnią oraz pomieszczenia towarzyszące takie jak stołówka, pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pokój nauczycielski, magazyn oraz pomieszczenia techniczne. Budynek skomunikowany będzie zewnętrznym łącznikiem z budynkiem szkoły. Efektem inwestycji będzie wzrost upowszechnienia edukacyjnego poprzez rozbudowę Szkoły Podstawowej w X. o oddział dla nowej grupy przedszkolnej dla dzieci w wieku 3-5 lat dotychczas nieobjętych wychowaniem przedszkolnym. Projekt przyczyni się do zmniejszania terytorialnego deficytu w dostępie do placówek wychowania przedszkolnego na obszarach słabiej rozwiniętych woj. y., m.in. obszarach wiejskich oraz do poprawy standardu i jakości świadczonych usług wychowania przedszkolnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty