Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2020, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.141.2020.2.EB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.141.2020.2.EB
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. (...) oraz określenia podstawy opodatkowania dla świadczonych na rzecz mieszkańców usług.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 marca 2020 r. (data wpływu 30 marca 2020 r.), uzupełnionym pismami z dnia 24 czerwca 2020 r. (data wpływu 25 czerwca 2020 r. i 30 czerwca 2020 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. (...) oraz określenia podstawy opodatkowania dla świadczonych na rzecz mieszkańców usług jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 24 marca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. (...) oraz określenia podstawy opodatkowania dla świadczonych na rzecz mieszkańców usług oraz ustalenia stawki podatku dla otrzymanej dotacji na realizację przydomowych oczyszczalni ścieków po dniu 30 czerwca 2020 r. (druga część pytania oznaczonego we wniosku nr 2). Wniosek uzupełniono w dniu 25 czerwca 2020 r. i 30 czerwca 2020 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina jest podatnikiem podatku od towarów i usług, zarejestrowanym jako podatnik VAT czynny.
Gmina będzie realizować inwestycję polegającą na (...). W ramach tego działania Gmina wybuduje przydomowe oczyszczalnie ścieków na działkach osób fizycznych z terenu Gminy w ilości 37 szt. z udziałem środków unijnych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O wykonanie przez Gminę przydomowej oczyszczalni ścieków mogą ubiegać się tylko ci mieszkańcy, którzy nie mają możliwości przyłączenia do kanalizacji zbiorczej. Realizacja Inwestycji nastąpi na podstawie wniosku mieszkańca Gminy wyrażającego chęć uczestnictwa w projekcie, który złoży wniosek do Gminy o realizację zadania, przekaże prawo do dysponowania określonymi częściami nieruchomości na cele budowlane dla potrzeb budowy POŚ. W przypadku pozytywnej oceny wniosku przez Zarząd Województwa nastąpi zawarcie umowy cywilnoprawnej o wykonanie Inwestycji pomiędzy Gminą a mieszkańcem, a realizacja budowy oczyszczalni nastąpi na zlecenie Gminy po wyborze wykonawcy robót w drodze zamówienia publicznego. Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków będzie realizowana tyko na posesji mieszkańca, który podpisze z Gminą umowę.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty