Interpretacja indywidualna z dnia 11.03.2020, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.723.2019.2.RM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.723.2019.2.RM
- przemieszczenie towarów do innego kraju UE, w celu wmontowania na linii produkcyjnej lub wykonania innych usług, a następnie dostawy i zamontowania ich w fabryce w Polsce stanowi wewnątrzwspólnotową dostawę towarów, na podstawie art. 13 ust. 3 ustawy; - przemieszczenie do Polski gotowego modułu, w który są wmontowane należące do Wnioskodawcy urządzenia nie stanowi przemieszczenia towarów własnych z kraju członkowskiego UE innego niż terytorium kraju do Polski, o którym mowa w art. art. 11 ust. 1 ustawy.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 grudnia 2019 r. (data wpływu 12 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanego przemieszczenia towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów jest:
- nieprawidłowe w zakresie pytania nr 1 oraz
- prawidłowe w zakresie pytania nr 2.
UZASADNIENIE
W dniu 12 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dokonywanego przemieszczenia towarów za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Sp. z o.o. (dalej: Wnioskodawca, Spółka, ), spółka prawa polskiego jest czynnym podatnikiem VAT w Polsce, zarejestrowanym także dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych.
Spółka jest częścią grupy kapitałowej (dalej: Grupa), ()
Na chwilę obecną, Spółka nie jest zarejestrowana do celów VAT w innych krajach UE.
W związku z decyzją Grupy o utworzeniu na terytorium Polski dwóch nowych zakładów produkcyjnych, Spółka obecnie podejmuje działania ukierunkowane na budowę fabryki () oraz fabryki (). W związku z powyższym, Wnioskodawca nabywa szereg maszyn i innych urządzeń, które mają stanowić wyposażenie tych fabryk. Rozpoczęcie produkcji () planowane jest na początku 2020 r., podczas gdy osiągnięcie pełnej zdolności produkcyjnej w tym zakresie ma nastąpić w 2021 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty