19.12.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19.12.2019, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.435.2019.3.MST, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-1.4011.435.2019.3.MST

Opodatkowanie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową.

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 października 2019 r., uzupełnionym w dniu 14 listopada 2019 r. oraz w dniu 4 grudnia 2019 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową, który został uzupełniony w dniu 14 listopada 2019 r. oraz w dniu 4 grudnia 2019 r.

We wniosku oraz jego uzupełnieniach przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą świadcząc usługi informatyczne na rzecz dwóch kontrahentów. W tym roku podatkowym ukończył dwa projekty dla polskiego kontrahenta oraz jeden dla zagranicznego. Zasada współpracy we wszystkich przypadkach jest taka sama systematyczna i metodologiczna. Polega ona na uruchomieniu linii produkcyjnych branży motoryzacyjnej i składa się z kilku faz. Pisanie programu (software), uruchamianie maszyny (wgrywanie do hardware) oraz faza testów (najczęściej podczas produkcji, tzw. support produkcji). Ostatnie dwie fazy zawierają ciągłe modyfikowanie oprogramowania co do zasady idealna działalność badawczo-rozwojowa.

Zadaniem Wnioskodawcy jest napisanie oraz udoskonalenie programów komputerowych na sterowniki programowalne PLC. Program tworzą międzynarodowe zespoły składające się z dużej liczby osób, zadaniem Wnioskodawcy jest napisanie programów sterujących całym układem. Umowy współpracy z klientami stanowią, że wszystkie własności intelektualne powstałe podczas współpracy pozostają własnością klienta oraz powierzają do użytku podczas projektów sprzęt (m.in.: komputery osobiste, komputery przemysłowe wraz z odpowiednimi licencjami, sieci przemysłowe, sterowniki programowalne, panele HMI, roboty przemysłowe i wszystkie inne aktuatory). Część zadań Wnioskodawcy polega na pisaniu programów w językach maszynowych niskiego poziomu i konfigurowaniu urządzeń peryferyjnych. W przypadku Wnioskodawcy, do wyliczenia wskaźnika nexus liczby b, c, d wynoszą 0, w związku z czym wskaźnik nexus w każdym z przypadków wynosi 1.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne