Interpretacja indywidualna z dnia 13.12.2019, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.736.2019.1.MG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.736.2019.1.MG
braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ()
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2019 r., poz. 900 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 29 października 2019 r. (data wpływu 4 listopada 2019 r.), uzupełnionym pismem z 9 grudnia 2019 r., znak: () (data wpływu: 10 grudnia 2019 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 4 października 2019 r. do tut. Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu pn. ().
Ww. wniosek został uzupełniony pismem z 9 grudnia 2019 r. (data wpływu 10 grudnia 2019 r.).
We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny (doprecyzowany w ww. piśmie z 9 listopada 2019 ):
Wnioskodawca, Gminne Centrum Kultury jest samorządową instytucją kultury wpisaną przez organizatora do rejestru instytucji kultury. Obecnie Wnioskodawca realizuje projekt grantowy w ramach poddziałania () objętego PROW na lata 2014-2020. Tytuł projektu: (). W ramach tego projektu został zakupiony następujący sprzęt: oświetlenie sceniczne, szafa chłodnicza, zjeżdżalnia dmuchana na plac zabaw, termosy stalowe, nagłośnienie mobilne, wykładzina dywanowa na scenę, lampy sufitowe, materiał welurowy na kurtynę oraz wytwornica baniek. Założeniem projektu grantowego jest brak możliwości uzyskiwania dochodów z tytułu zakupionego sprzętu. Ogólnym celem projektu jest doposażenie ośrodka kultury w sprzęt i przedmioty niezbędne do działalności kulturalnej Wnioskodawcy na rzecz mieszkańców i lokalnej społeczności. Działalność ta ma przyczynić się do rozwoju pasji i talentów mieszkańców. W ośrodku Wnioskodawcy działają zespoły taneczne dla dzieci, a także chóry dziecięce, młodzieżowe i dorosłych. Swoją działalność prowadzą również Koła Gospodyń Wiejskich. Wnioskodawca stara się organizować wszelkiego rodzaju warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, kulinarne. W ciągu całego roku odbywa się wiele darmowych okolicznościowych imprez plenerowych, różnego rodzaju koncertów, występów, pikników degustacyjnych, wystaw i spotkań z lokalnymi artystami i twórcami, itp. Zakupiony sprzęt poprawi jakość proponowanych usług, ułatwi prowadzenie zajęć i prób, a także pozwoli rozszerzyć i wzbogacić ofertę kulturalną Wnioskodawcy. Jest on przeznaczony wyłącznie do prowadzenia działalności kulturalnej, która zgodnie z art. 43 ust. 33 ustawy o VAT jest zwolniona z podatku VAT. Zakup sprzętu w ramach projektu nie jest związany z prowadzeniem czynności opodatkowanych podatkiem VAT. W związku z powyższym Wnioskodawca zakupując powyższy sprzęt nie odliczył podatku VAT naliczonego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty