04.12.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 04.12.2019, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.584.2019.2.AG, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.584.2019.2.AG

Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu grantowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 października 2019 r. (data wpływu 23 października 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 12 listopada 2019 r. (data wpływu 15 listopada 2019 r.) oraz pismem z dnia 25 listopada 2019 r. (data wpływu 29 listopada 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu grantowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 23 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu grantowego. W dniach 15 i 29 listopada 2019 r. wpłynęły uzupełnienia wniosku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Stowarzyszenie () prowadzi działalność zgodnie z PKD 9499Z. Stowarzyszenie () nie prowadzi działalności gospodarczej, nie prowadzi również działalności odpłatnej. W związku z powyższym Stowarzyszenie nie jest płatnikiem VAT. W ramach realizowanego przez Stowarzyszenie projektu zakupione towary i usługi nie będą wykorzystywane do czynności opodatkowanych. Aktualnie Stowarzyszenie realizuje umowę przyznania pomocy na operację z zakresu powierzenia projektu grantowego, wynikające z ustawy RZKS z dnia 20 lutego 2015 r. o wspieraniu obszarów wiejskich w ramach PROW na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego, podpisaną z Lokalną Grupą Działania (). Z uwagi na fakt, że Stowarzyszenie nie jest czynnym podatnikiem podatku VAT i nie składa deklaracji VAT-7, może zaliczyć poniesione wydatki brutto jako koszt kwalifikowany, który w całości podlega zwrotowi w ramach wniosku o płatność. Projekt realizowany przez Stowarzyszenie ma na celu wzmocnienie poczucia tożsamości lokalnej. Projekt miał na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców gminy, a w szczególności dzieci, młodzieży i osób niepełnosprawnych, w obszarze aktywności fizycznej; wzrostu wiedzy o walorach tego miejsca oraz popularyzację aktywnego stylu życia poprzez organizację () w formule pikniku sportowego, które zgodnie z celem LGD będą wpływać na poprawę jakości życia na obszarze wiejskim, zaspokajając zdefiniowane potrzeby społeczne i kulturalne. Prowadzenie zajęć sportowo-rekreacyjnych zarówno dla dzieci i młodzieży ze szkół jak i osób niepełnosprawnych z () i dzieci uczestników świetlic socjoterapeutycznych, umożliwiło rozwój tożsamości społeczności obszaru LGD, ponieważ celem tej imprezy była integracja poprzez sport. Formuła olimpijska zakładała rywalizację drużyn w różnych dyscyplinach sportowych z uwzględnieniem dyscyplin dotyczących osób niepełnosprawnych. Do udziału w imprezach sportowo-rekreacyjnych zaproszone zostały osoby niepełnosprawne z WTZ. Projekt odbywał się na Stadionie Miejskim w () na obiekcie bieżni lekkoatletycznej. W tym miejscu, na terenie Ośrodka (), zlokalizowane były materiały promocyjne dotyczące walorów przyrodniczo-krajobrazowych gminy (), materiały pozyskane z () i biura LGD ().

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne