Interpretacja indywidualna z dnia 13.11.2019, sygn. 0112-KDIL4.4012.383.2019.2.HW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL4.4012.383.2019.2.HW
Ustalenie, czy czynności wykonywane przez Wnioskodawcę stanowią usługi finansowe zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy oraz określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 sierpnia 2019 r. (data wpływu 13 sierpnia 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 28 października 2019 r. (data wpływu 30 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy czynności wykonywane przez Wnioskodawcę stanowią usługi finansowe zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy oraz określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 13 sierpnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy czynności wykonywane przez Wnioskodawcę stanowią usługi finansowe zwolnione od podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 38 ustawy oraz określenia podstawy opodatkowania dla ww. czynności. Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 28 października 2019 r. o informację dotyczącą uiszczenia dodatkowej opłaty, wyjaśnienie w zakresie złożonego pełnomocnictwa oraz sposobu doręczenia korespondencji.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
() Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: Wnioskodawca, Spółka, Leasingodawca) jest czynnym podatnikiem podatku VAT w zakresie prowadzonej działalności.
Spółka rozważa w przyszłości świadczyć usługi leasingu na rzecz osób fizycznych zarówno prowadzących działalność gospodarczą jak i nieprowadzących działalności gospodarczej (leasing konsumencki). Usługi leasingu świadczone będą wyłącznie na zasadzie leasingu, tj. osoba fizyczna odsprzeda Leasingodawcy nabyte przez siebie rzeczy ruchome z równoczesnym zastrzeżeniem dla siebie prawa ich dalszego użytkowania na warunkach ustalonych w umowie leasingu zawartej z Leasingodawcą. Przedmiotem leasingu będą rzeczy ruchome. Leasingodawca w związku z zwarciem umowy leasingu zwrotnego będzie otrzymywał od leasingobiorcy, poza spłatą wartości przedmiotu leasingu, wynagrodzenie w postaci odsetek, odsetek za zwłokę i innych opłat, związanych z zawarciem umowy leasingu. Należy wskazać, że zawarte umowy leasingu, będą spełniały cechy tzw. umów leasingu operacyjnego. Planowane działania Spółki dotyczą więc refinansowania wydatków poniesionych przez leasingobiorcę na nabycie rzeczy ruchomych.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty