Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2019, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.445.2019.1.JKS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.445.2019.1.JKS
Prawo do odliczenia podatku VAT w zw. z realizacją projektu.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2019 r. (data wpływu 12 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia VAT naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z realizacją zadania pn. () jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 12 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w powyższym zakresie.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Gmina () (dalej: Gmina lub Wnioskodawca) jest zarejestrowana na potrzeby podatku od towarów usług (dalej: VAT), jako podatnik VAT czynny.
Gmina realizuje zadania własne, określone w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2018 r., poz. 994, dalej: ustawa o samorządzie gminnym), w zakresie zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty, w tym m.in. w obszarze ochrony środowiska oraz edukacji ekologicznej, przyrodniczej.
Gmina planuje realizację inwestycji w zakresie ochrony różnorodności biologicznej oraz prowadzenia działalności w zakresie edukacji ekologicznej w Gminie (...) w ramach projektu pn. () (dalej: Projekt lub Zadanie). Na realizację Zadania Gmina stara się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa () na lata 2014-2020.
Celem głównym Projektu jest wzmocnienie mechanizmów ochrony różnorodności biologicznej na terenie () i jego otuliny.
W ramach Projektu Gmina zrealizuje:
- inwentaryzację przyrodniczą Gminy;W ramach Projektu zostanie wykonana inwentaryzacja przyrodnicza Gminy. Gmina jest jedną z nielicznych w województwie (), która nie posiada pełnej inwentaryzacji przyrodniczej. Słabo i wyrywkowo rozpoznane walory i zasoby, w szczególności pod kątem występowania zagrożonych gatunków roślin i zwierząt oraz cennych siedlisk przyrodniczych, uniemożliwiają skuteczną ochronę i zarządzanie nimi. Wyniki badań pozwolą na dokonanie oceny stanu zachowania wybranych gatunków i ich siedlisk na terenie Gminy oraz zidentyfikowanie najistotniejszych zagrożeń i procesów wpływających negatywnie na inwentaryzowane gatunki. Realizacja zadania przewidziana jest od II kwartału 2020 r. do IV kwartału 2021 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty