18.09.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 18.09.2019, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.402.2019.2.AGW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-2.4012.402.2019.2.AGW

Prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa, ponoszenia opłat leasingowych i opłat eksploatacyjnych dotyczących samochodu osobowego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 lipca 2019 r. (data wpływu 9 lipca 2019 r.), uzupełnionym w dniu 9 września 2019 r. (data wpływu), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa, ponoszenia opłat leasingowych i opłat eksploatacyjnych dotyczących samochodu osobowego jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek, uzupełniony w dniu 9 września 2019 r., o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego z tytułu nabycia paliwa, ponoszenia opłat leasingowych i opłat eksploatacyjnych dotyczących samochodu osobowego.

We wniosku oraz jego uzupełnieniu przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

X. Sp. z o.o. (dalej Spółka) jest spółką prowadzącą działalność w zakresie świadczenia usług informatycznych oraz sprzedaży oprogramowania.

Z uwagi na charakter działalności Spółki zachodzi często konieczność delegowania pracowników w podróże służbowe, przy wykorzystaniu samochodu służbowego.

W przypadku, gdy pracownik zobowiązany jest stawić się w miejscu docelowym podróży służbowej wcześnie rano, pobiera on pojazd służbowy dzień wcześniej do swojego miejsca zamieszkania i stamtąd zaczyna podróż służbową. Dzięki temu pracownik nie traci rano czasu na odebranie pojazdu z siedziby Spółki i może od razu przystąpić do podróży i wcześniej dociera do celu. W rezultacie podróż służbowa trwa krócej, co przedkłada się na efektywność pracy pracownika w miejscu docelowym.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne