31.01.2019 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 31.01.2019, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.612.2018.1.APO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.612.2018.1.APO

Czy dochody uzyskane w związku ze świadczeniem usług uszlachetniania podlegają w całości zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, mimo że część procesu wykonywana jest na zlecenie Wnioskodawcy przez podwykonawców spoza Strefy?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 26 listopada 2018 r. (data wpływu 11 grudnia 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dochody uzyskane w związku ze świadczeniem usług uszlachetniania podlegają w całości zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, mimo że część procesu wykonywana jest na zlecenie Wnioskodawcy przez podwykonawców spoza Strefy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 grudnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy dochody uzyskane w związku ze świadczeniem usług uszlachetniania podlegają w całości zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, mimo że część procesu wykonywana jest na zlecenie Wnioskodawcy przez podwykonawców spoza Strefy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka świadczy usługi obróbki mechanicznej i produkcji elementów metalowych, z wykorzystaniem technologii CNC, jak również usługi montażu. Swoją dotychczasową działalność Spółka prowadziła w zakładzie w X, poza Specjalną Strefą Ekonomiczną. Z dniem 1 września 2017 r., Spółka uzyskała Zezwolenie (dalej jako: Zezwolenie) na prowadzenie działalności w () Specjalnej Strefie Ekonomicznej (dalej jako: Strefa). Z treści przedmiotowego Zezwolenia wynika, że Spółka zobowiązuje się do poniesienia wydatków inwestycyjnych w wysokości co najmniej 81.500.000,00 zł w terminie do 31 sierpnia 2022 r. Do 30 września 2021 r., Spółka jest zobowiązana utworzyć 80 nowych miejsc pracy. W ramach swojej działalności, Spółka ma na terenie Podstrefy utworzyć nowy zakład, w którym prowadzona będzie działalność polegająca m.in. na świadczeniu usług obróbki mechanicznej i produkcji elementów metalowych, usług montażu i produkcji elementów cynku oraz aluminium, produkcji elementów metalowych połączonych gumą. Zgodnie z Zezwoleniem, Wnioskodawca prowadzi działalność handlową, usługową oraz produkcyjną w zakresie wyrobów wytwarzanych i usług świadczonych na terenie Strefy, określonych:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne