Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2018, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.471.2018.1.AW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.471.2018.1.AW
Strata poniesiona w wyniku prowadzenia działalności gospodarczej na terenie specjalnej strefy ekonomicznej nie może być uznana za stratę podatkową w rozumieniu art. 7 ust. 2 updop.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 9 października 2018 r. (data wpływu 11 października 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy po wygaszeniu zezwolenia, Spółka będzie mogła w ramach rozliczenia wyniku podatkowego za 2018 r. ująć do celu kalkulacji podatku dochodowego stratę podatkową dotychczasowego zakładu działającego w SSE razem z rozliczeniem dochodu podatkowego generowanego przez działalność prowadzoną przez Spółkę poza SSE i od którego momentu może nastąpić taka konsolidacja (pytanie oznaczone we wniosku numerem 2) jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 11 października 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia, czy po wygaszeniu zezwolenia, spółka będzie mogła w ramach rozliczenia wyniku podatkowego za 2018 r. ująć do celu kalkulacji podatku dochodowego stratę podatkową dotychczasowego zakładu działającego w SSE razem z rozliczeniem dochodu podatkowego generowanego przez działalność prowadzoną przez Spółkę poza SSE i od którego momentu może nastąpić taka konsolidacja.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej: Spółka) jest producentem drzwi i okien drewnianych i jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej. Spółka dysponuje czterema zakładami produkcyjnymi. Zatrudnia prawie 1000 pracowników. Produkuje swoje wyroby od podstaw z drewna pochodzącego wyłącznie z polskich lasów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty