Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2018, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.311.2018.1.APA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.311.2018.1.APA
w zakresie ustalenia czy w odniesieniu do opłat za wartości niematerialne, o których mowa we wniosku znajdzie zastosowanie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 września 2018 r. (data wpływu 1 października 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy w odniesieniu do opłat za wartości niematerialne, o których mowa we wniosku znajdzie zastosowanie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 1 października 2018 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia czy w odniesieniu do opłat za wartości niematerialne, o których mowa we wniosku znajdzie zastosowanie ograniczenie wynikające z art. 15e ust. 1 ustawy o CIT.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:
Spółka akcyjna (dalej: Wnioskodawca lub Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych. Spółka działa w ramach międzynarodowej grupy kapitałowej (dalej: Grupa), a jej głównym przedmiotem działalności jest produkcja opon dla pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych.
W ramach prowadzonej działalności Spółka jest stroną umowy (a w przyszłości może być stroną kolejnych, analogicznych umów) dotyczącej udzielenia Wnioskodawcy prawa do korzystania z określonych praw własności intelektualnych (definiowanych jako znaki, patenty, prawa autorskie i wzory użytkowe), jak również do korzystania z wiedzy (know-how) udostępnianej jej przez licencjodawcę (dalej: Umowa). Umowa została zawarta z podmiotem wypełniającym definicję podmiotu powiązanego (dalej: Podmiot Powiązany lub Licencjodawca) w rozumieniu art. 11 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz.U. z 2018 r., poz. 1036, ze zm.; dalej: ustawa o CIT). Głównym celem Umowy jest rozwój produktów (tj. opon do pojazdów kołowych produkowanych przez Wnioskodawcę, dalej: Produkty) w celu ich sprzedaży, wytwarzania, jak również użytkowania i sprzedaży na terytorium oraz dla rynku terytorium wskazanego w Umowie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty