Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2018, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.483.2018.1.SJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.483.2018.1.SJ
możliwość zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 września 2018 r. (data wpływu 6 września 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 września 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości zastosowania przez płatnika 50% kosztów uzyskania przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca jest spółką akcyjną, polskim rezydentem podatkowym. Wnioskodawca na podstawie umowy zawartej z D. prowadzi projekt badawczo-rozwojowy w ramach działania 1.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa Regionalnego Programu Operacyjnego dla W. na lata 2014-2020, Poddziałanie 1.2.1 Innowacyjne przedsiębiorstwa konkurs horyzontalny, Schemat 1.2 A pt. Wsparcie dla przedsiębiorstw chcących rozpocząć lub rozwinąć działalność B+R, Opracowanie innowacyjnej platformy internetowej służącej budowaniu i analizowaniu wizerunku w sieci, którego przedmiotem działania jest przeprowadzenie badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych prowadzących do opracowania znacząco ulepszonego produktu w postaci zaawansowanego narzędzia informatycznego umożliwiającego zarządzanie wizerunkiem w Internecie, bazując na gromadzeniu i przetwarzaniu danych o klientach opublikowanych w sieci. Ponadto rozwiązanie będzie pozwalać na autorskie badanie opinii internautów na dowolne tematy podejmowane w mediach oraz identyfikację działań dezinformacyjnych poprzez zestawienia zdywersyfikowanych danych dostępnych w sieci (dalej: Projekt). W ramach Projektu przeprowadzone zostaną przez dwunastu badaczy-programistów oraz naukowców z obszaru nauk społecznych, badania przemysłowe (polegające na opracowaniu różnorodnych modułów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania planowanej do opracowania innowacyjnej platformy internetowej, poprzez stworzenie autorskich algorytmów i ich integrację) oraz eksperymentalne prace rozwojowe (polegające na testowaniu oraz ulepszaniu poprzez tworzenie kolejnych prototypów innowacyjnej platformy internetowej służącej budowaniu i analizowaniu wizerunku w sieci). W toku projektu powstanie znacząco ulepszony produkt, będący niezależną platformą internetową, za pośrednictwem której zróżnicowane podmioty będą rozwiązywały swoje problemy biznesowe. Efektem projektu badawczo-rozwojowego będzie opracowany prototyp innowacyjnej platformy internetowej służącej budowaniu i analizowaniu wizerunku w sieci. Ponadto, do efektów projektu należy zaliczyć cele szczegółowe projektu: zwiększenie potencjału badawczego poprzez zatrudnienie dodatkowych pracowników badawczych, nawiązanie współpracy z jednostką naukową. Wnioskodawca uzyskał dofinansowanie na prowadzenie Projektu w ramach pomocy publicznej. Warunkiem otrzymania dofinansowania było uzyskanie w ramach procedury weryfikacyjnej pozytywnej oceny zamierzonego przedsięwzięcia jako projektu badawczo-rozwojowego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty