15.10.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 15.10.2018, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.369.2018.2.WB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.369.2018.2.WB

Stawka podatku VAT dla części opłat przypadających na Najemcę z ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej lub użytkowania mienia oraz z tytułu ubezpieczenia mienia od ognia i zdarzeń losowych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 30 czerwca 2018 r. (data wpływu 13 lipca 2018 r.), uzupełnionym pismem z dnia 3 września 2018 r. (data wpływu 13 września 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla części opłat przypadających na Najemcę z ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej lub użytkowania mienia oraz z tytułu ubezpieczenia mienia od ognia i zdarzeń losowych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 lipca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla części opłat przypadających na Najemcę z ubezpieczenia OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej lub użytkowania mienia oraz z tytułu ubezpieczenia mienia od ognia i zdarzeń losowych. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 3 września 2018 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Przedsiębiorstwo zawiera umowy z Najemcami na wynajem powierzchni hal produkcyjno-magazynowych, powierzchni biurowych z pomieszczeniami socjalnymi lub bez, terenu niezabudowanego, rampy i parkingu, zwanymi dalej: Przedmiotem Najmu, oraz Dodatkowej Powierzchni Najmu. W umowie określa się czynsz w kwocie netto + podatek VAT. Spółka, zgodnie z umową, co miesiąc obciąża Najemców za wynajem Przedmiotu Najmu jedną fakturą za dany miesiąc w kwocie netto plus podatek VAT w wysokości 23%. Ww. kwoty na fakturze są wykazane w jednej pozycji (netto + podatek VAT = kwota brutto). W załączniku do faktury, który jest odrębnym dokumentem, Wnioskodawca wykazuje co składa się na kwotę z faktury wraz ze sposobem jej wyliczenia. Dla przykładu załącznik zawiera:

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne