12.10.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12.10.2018, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.547.2018.1.RR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.547.2018.1.RR

Wnioskodawca nie ma / nie będzie miał prawa do odliczenia naliczonego VAT od nabywanych towarów i usług zakupywanych na cele realizacji Projektu, ponieważ wydatki poniesione w ramach jego realizacji nie będą wykorzystywane do czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 września 2018 r. (data wpływu 11 września 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od towarów i usług nabywanych w związku z realizacją projektu, które będą wykorzystywane wyłącznie do czynności zwolnionych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia podatku naliczonego od towarów i usług nabywanych w związku z realizacją projektu, które będą wykorzystywane wyłącznie do czynności zwolnionych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Instytut (dalej: Instytut lub Wnioskodawca) jest instytutem badawczym. Instytut jest w trakcie realizowania projektu, dofinansowywanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014-2020 (dalej: Projekt). W skład Konsorcjum naukowego, powołanego do realizacji Projektu wchodzą: Uniwersytet, Instytut (Wnioskodawca), Ośrodek, S.A., T. oraz G.

Celem Projektu jest wzrost innowacyjności regionu oraz kraju, poprawa konkurencyjności regionu oraz zwiększenie transferu innowacji do regionalnej gospodarki poprzez zwiększenie możliwości wykonywania interdyscyplinarnych badań oraz umożliwienie korzystania środowisku naukowemu, przedsiębiorcom z nowoczesnej infrastruktury badawczej, wykorzystującej najnowsze technologie, w tym zwłaszcza informatyczne, multimedialne. Cel ten osiągnięty zostanie m.in. poprzez utworzenie kompleksowej platformy diagnostyczno-treningowej dla kierowców zawodowych i kandydatów na kierowców samochodów ciężarowych, oceniającą m.in. stan zmęczenia.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne