26.09.2018 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 26.09.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.460.2018.1.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.460.2018.1.PS

Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z organizacją sprzedaży premiowej.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2018 r. (data wpływu 26 czerwca 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z organizacją sprzedaży premiowej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 czerwca 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych w związku z organizacją sprzedaży premiowej.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, której działalność gospodarcza obejmuje świadczenie usług myjni samochodowej. Wnioskodawca podjął decyzję o wprowadzeniu sprzedaży promocyjnej dla klientów korzystających z usług myjni.

Działanie promocyjne polega na tym, że Wnioskodawca wydaje kupon promocyjny na zakup posiłku klientom, którzy skorzystali z usług myjni samochodowej. Warunkiem jest, aby klient zakupił usługę mycia pojazdu po specjalnej cenie. Po otrzymaniu kuponu klient może zrealizować go w placówce firmy zewnętrznej współpracującej z Wnioskodawcą w tym zakresie. Firma zewnętrzna przygotowuje i oferuje klientom Wnioskodawcy posiadającym kupony posiłki. Firma ta umożliwia konsumpcję posiłku w miejscu prowadzonej przez niego działalności. Wnioskodawca jest zobowiązany do zapłaty na rzecz firmy wynagrodzenie. Cena obiadu zostaje wliczona w usługi świadczone przez Wnioskodawcę. Po zakończeniu miesiąca firma zewnętrzna, u którego realizowany jest kupon na darmowy posiłek wystawia fakturę wskazująca na ilość oraz wartość zrealizowanych kuponów. Wartość faktury brutto stanowi iloczyn ilości zrealizowanych kuponów i określonej kwoty za posiłek.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne