Interpretacja indywidualna z dnia 05.06.2018, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.83.2018.1.EN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.83.2018.1.EN
w zakresie: możliwości uznania przychodów uzyskanych z tytułu udzielonych licencji na znak towarowy, za przychody z: - tzw. innych źródeł przychodów, - zysków kapitałowych, sposobu rozliczenia wskazanych we wniosku kosztów podatkowych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2018 r., poz. 800), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 27 lutego 2018 r. (data wpływu do Organu 6 marca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie:
- możliwości uznania przychodów uzyskanych z tytułu udzielonych licencji na znak towarowy, za przychody z:
- tzw. innych źródeł przychodów jest nieprawidłowe,
- zysków kapitałowych jest prawidłowe,
- sposobu rozliczenia wskazanych we wniosku kosztów podatkowych - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 marca 2018 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:
- możliwości uznania przychodów uzyskanych z tytułu udzielonych licencji na znak towarowy, za przychody z:
- tzw. innych źródeł przychodów,
- zysków kapitałowych,
- sposobu rozliczenia wskazanych we wniosku kosztów podatkowych.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:
Wnioskodawca - S.A. jest podmiotem działającym w branży budowlanej i deweloperskiej, w tym w szczególności prowadzi działalność gospodarczą w zakresie robót budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków oraz w zakresie sprzedaży nieruchomości.
Wnioskodawca jest podmiotem dominującym w grupie kapitałowej, do której należą spółki kapitałowe oraz spółki osobowe. W ramach prowadzonej działalności, Wnioskodawca realizuje liczne inwestycje zarówno samodzielnie, jak i poprzez spółki celowe, w tym w szczególności spółki osobowe (m.in. spółki komandytowe). W spółkach celowych, Wnioskodawca może pełnić zarówno rolę komandytariusza, jak i komplementariusza.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty