Interpretacja indywidualna z dnia 29.01.2018, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.635.2017.1.SJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-1.4012.635.2017.1.SJ
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki bieżące, przy zastosowaniu klucza odliczenia innego niż wskazany w Rozporządzeniu z dnia 17 grudnia 2015 r.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 listopada 2017 r. (data wpływu 29 listopada 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki bieżące, przy zastosowaniu klucza odliczenia innego niż wskazany w Rozporządzeniu z dnia 17 grudnia 2015 r. jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 29 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia części podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki bieżące, przy zastosowaniu klucza odliczenia innego niż wskazany w Rozporządzeniu z dnia 17 grudnia 2015 r.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz następujące zdarzenie przyszłe.
Powiat (dalej: Powiat lub Wnioskodawca) jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT).
Powiat jest właścicielem budynku zlokalizowanego () (dalej: budynek). W przedmiotowym budynku zlokalizowane są trzy rodzaje pomieszczeń:
- lokale użytkowe udostępniane przez Powiat odpłatnie na rzecz zainteresowanych podmiotów zewnętrznych, na podstawie zawieranych umów cywilnoprawnych z przeznaczeniem m.in. na działalność usługową (dalej: lokale wykorzystywane przez podmioty zewnętrzne);
- pomieszczenia przeznaczone na działalność Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, która funkcjonuje jako jednostka organizacyjna Powiatu, do zadań której w szczególności należy diagnozowanie poziomu rozwoju, potrzeb i możliwości oraz zaburzeń rozwojowych i zachowań dysfunkcyjnych dzieci i młodzieży (dalej: lokal wykorzystywany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną). Jednostka nie dokonuje czynności na podstawie umów cywilnoprawnych;
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty