Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2017, sygn. 1462-IPPB3.4510.13.2017.1.EŻ, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPB3.4510.13.2017.1.EŻ
W zakresie przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4) rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2016 r. (data wpływu 2 stycznia 2017 r.), o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych momentu potrącalności:
- bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe,
- innych niż bezpośrednich kosztów uzyskania przychodów jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 2 stycznia 2017 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu potrącalności kosztów uzyskania przychodów.
W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Spółka lub Wnioskodawca) jest częścią struktury międzynarodowej korporacji G. działającej na rynkach światowych, w tym również w Polsce (dalej: Grupa Kapitałowa lub Grupa). Głównym przedmiotem działalności Spółki jest dystrybucja produktów leczniczych, wyrobów medycznych i kosmetyków. W celu jej zintensyfikowania Spółka podejmuje aktywności w zakresie promocji oraz reklamy dystrybuowanych towarów.
W związku ze zmianami organizacji niektórych procesów w ramach Grupy Kapitałowej, Spółka wdrożyła nowy system księgowy w postaci oprogramowania ERP (dalej: ERP). Wdrożone oprogramowanie opiera się między innymi na rozwiązaniu Supply Relationship Management (dalej określanym jako model SRM), które pozwala na kompleksową obsługę procesu składania u dostawców Spółki zamówień na materiały (niebędące towarami handlowymi) oraz usługi.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty