19.01.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 19.01.2017, sygn. 1462-IPPP3.4512.858.2016.1.JF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP3.4512.858.2016.1.JF

w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643 za zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 14 listopada 2016 r. (data wpływu 16 listopada 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 listopada 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujący stany faktyczne oraz zdarzenia przyszłe:

P. AG (dalej: Spółka) jest spółką kapitałową z siedzibą w Szwajcarii należącą do grupy B. (dalej: Grupa). Spółka prowadzi działalność w sektorze odzieżowym, w szczególności w zakresie odzieży roboczej. Spółka współpracuje z innymi spółkami z Grupy. W roku 2016 Grupa utworzyła w Polsce spółkę zależną - podmiot ten jest więc wobec Spółki spółką-siostrą (dalej: Spółka-Siostra). W związku z faktem, że Spółka realizuje na terenie Polski transakcje wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, Spółka dokonała rejestracji dla celów VAT w Polsce.

Zaistniały stan faktyczny

Model działalności w Polsce wygląda w ten sposób, że Spółka zamawia towary (materiały do produkcji odzieży) u dostawców z Unii Europejskiej, Szwajcarii oraz innych krajów spoza Unii Europejskiej i poleca ich dostarczenie do Polski. Przy tym towary są dostarczane bezpośrednio do Spółki-Siostry albo do innych podmiotów wykonujących na rzecz Spółki usługi konfekcyjne (dalej: Konfekcjonerzy). Spółka pozostaje właścicielem towarów (materiałów) używanych do produkcji odzieży i jest właścicielem finalnego produktu.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne