Interpretacja indywidualna z dnia 20.12.2017, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.371.2017.1.DJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-2.4011.371.2017.1.DJ
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości oraz w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni, zastępowanej przez pełnomocnika, doradcę podatkowego, przedstawione we wniosku z dnia 28 listopada 2017 r. (data wpływu 6 grudnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości oraz w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 6 grudnia 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości oraz w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.
We wniosku przedstawiono następujące stany faktyczne.
W styczniu 2010 roku Wnioskodawczyni zaciągnęła wraz ze swoimi rodzicami kredyt mieszkaniowy, hipoteczny w banku w kwocie 150 tys. zł na zakup lokalu mieszkalnego, znajdującego się na terenie Polski. W umowie kredytu: ojciec, matka i Wnioskodawczyni zwani byli Kredytobiorcą i wobec banku za spłatę kredytu odpowiadali solidarnie. Opisany kredyt został przeznaczony na zakup mieszkania, który nastąpił w lutym 2010 roku. Nabywcami mieszkania byli rodzice Wnioskodawczyni. W mieszkaniu zamieszkała Wnioskodawczyni. Kredyt był spłacany przez wszystkie wymienione osoby, łącznie nazwane Kredytobiorcą.
W marcu 2012 roku rodzice Wnioskodawczyni darowali jej przedmiotowe mieszkanie, obciążone hipoteką na rzecz banku z tytułu kredytu opisanego powyżej. Przed dniem otrzymania darowizny Zainteresowana i jej rodzice zawarli umowę na piśmie, w której rodzice zobowiązali się darować Wnioskodawczyni przedmiotowe mieszkanie, a Wnioskodawczyni w zamian zobowiązała się przejąć obowiązek spłaty kredytu obciążającego to mieszkanie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty