27.11.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.11.2017, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.268.2017.1.PS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-3.4010.268.2017.1.PS

W zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów: 1. wydatków poniesionych przez Spółkę na wynagrodzenia dla zawodników w związku z zawartymi umowami zlecenia, 2. wydatków poniesionych przez Spółkę w związku z zakupem strojów sportowych dla zawodników z logo Spółki.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 października 2017 r. (data wpływu 10 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca w celu zwiększenia rozpoznawalności swojej marki i promowania oferowanych towarów i usług od dnia 1 lipca 2017 r. zawarł umowy zlecenia z zawodnikami Klubu Sportowego. Klub ten uczestniczy w ligowych rozgrywkach piłkarskich. Zgodnie z postanowieniami umów, w zamian za świadczenie pieniężne, Zleceniobiorcy zobowiązali się do reklamowania i promowania wizerunku Zleceniodawcy poprzez eksponowanie jego logo i oznaczenia firmy na odzieży i osobistym wyposażeniu wykorzystywanym podczas treningów, zawodów i imprez sportowych, a także udostępnianiu i rozpowszechnianiu materiałów informacyjnych, reklamowych i promocyjnych Zleceniodawcy podczas różnego rodzaju imprez i zawodów. Strony uzgodniły, że Zleceniobiorca będzie wykonywał czynności objęte zleceniem zgodnie z terminarzem przygotowań i rozgrywek, w których będzie brał udział jako zawodnik lub w czasie i miejscu wskazanym przez Zleceniodawcę. Za wykonywanie czynności reklamowych Zleceniobiorcy otrzymują wynagrodzenie w uzgodnionej stawce godzinowej. Świadczenia stron są ekwiwalentne, ponieważ zachodzi między nimi relacja polegająca na tym, że świadczenie jednej strony jest odpowiednikiem świadczenia drugiej strony. Strony umowy uznały, że świadczenie pieniężne Zleceniodawcy na rzecz Zleceniobiorcy jest równoważne w stosunku do świadczeń zawodnika na rzecz Spółki.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne