22.11.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22.11.2017, sygn. 0115-KDIT3.4011.316.2017.1.DP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.316.2017.1.DP

Czy przychód (nadwyżka) powstała w wyniku poniesienia mniejszych wydatków na koszty pośrednie rozliczane ryczałtem, wynikające m.in z niższych cen usług, niż kwota otrzymanej, pozostająca w działalności Wnioskodawcy jako środki własne, będzie stanowić dla Wnioskodawcy przychód zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym oraz czy podlega ewidencji w podatkowej księdze przychodów i rozchodów?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 października 2017 r. (data wpływu 11 października 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia od podatku otrzymanego dofinansowania jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 października 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie zwolnienia od podatku otrzymanego dofinansowania.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną prowadząca działalność gospodarczą w zakresie szkoleń. Dochody opodatkowuje na zasadach ogólnych, prowadząc podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jest czynnym podatnikiem VAT.

Wnioskodawca nie jest jednostką objętą systemem oświaty w rozumieniu przepisów ustawy o systemie oświaty. Posiada wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych. Nie posiada akredytacji w rozumieniu przepisów ustawy o systemie oświaty.

Wnioskodawca w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej realizuje projekty finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalny Program Operacyjny Województwa ... (RPO ). W realizowanym projekcie od 2016 r. prowadzone są szkolenia i doradztwo z zakresu zakładania działalności gospodarczej oraz przyznawane jest jednorazowe bezzwrotne wsparcie finansowe na założenie działalności (w max. wysokości 22.540 zł na osobę) oraz finansowe wsparcie pomostowe na bieżące wydatki wypłacane przez okres 12 miesięcy (w max. wysokości 1.750 zł/m-c/osobę). Czas realizacji projektu od dnia 1 sierpnia 2016 r. do dnia 28 lutego 2018 r. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa 86 osób, poprzez podjęcie działalności gospodarczej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne