25.10.2017 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 25.10.2017, sygn. 0111-KDIB4.4014.263.2017.2.BB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB4.4014.263.2017.2.BB

Przyjmując więc, że w świetle prawa luksemburskiego udzielona pożyczka będzie zwolniona z zapłaty podatku od wartości to powyższa czynność będzie wyłączona z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych zgodnie z art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1, art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 30 sierpnia 2017 r. (data wpływu 31 sierpnia 2017 r.), uzupełnionym 11 października 2017 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych udzielenia pożyczki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 sierpnia 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych udzielenia pożyczki.

Ww. wniosek został uzupełniony w piśmie z 09 października 2017 r. (data wpływu 11 października 2017 r.).

We wniosku złożonym przez:

  • Zainteresowanego będącego stroną postępowania: K. Spółka Akcyjna (Pożyczkodawca),
  • Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania: FFI (Pożyczkobiorca)

przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Zainteresowany będący stroną postepowania (dalej: Spółka lub Pożyczkodawca") jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (dalej: VAT) i posiada w Polsce siedzibę działalności gospodarczej.

Głównym przedmiotem działalności Spółki jest wydobycie i przetwarzanie rud metali oraz sprzedaż wyprodukowanej z tych rud miedzi, metali szlachetnych i pozostałych metali nieżelaznych. Spółka pełni jednocześnie funkcję spółki holdingowej w ramach grupy kapitałowej K. (dalej: Grupa kapitałowa), z czym wiąże się m.in. prowadzenie czynności nadzoru nad inwestycjami oraz finansowanie podmiotów zależnych w ramach Grupy kapitałowej. W tym zakresie Spółka udziela finansowania podmiotom zależnym poprzez wkłady kapitałowe, pożyczki oraz w innych prawnie dostępnych formach.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne