Interpretacja indywidualna z dnia 14.12.2016, sygn. 1462-IPPP3.4512.852.2016.1.RD, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP3.4512.852.2016.1.RD
w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych drogą elektroniczną wydrukowanych i przechowywanych w formie papierowej
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 9 listopada 2016 r. (data wpływu do tut. Organu 17 listopada 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych drogą elektroniczną wydrukowanych i przechowywanych w formie papierowej jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 17 listopada 2016 wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur otrzymanych drogą elektroniczną wydrukowanych i przechowywanych w formie papierowej.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
Wnioskodawca (dalej Spółka), zarejestrowany dla potrzeb podatku od towarów i usług jako podatnik VAT czynny, w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą dokonuje zakupów towarów i usług. Przedmiotowe transakcje dokumentowane są fakturami, wystawianymi oraz przesyłanymi w formie papierowej przez dostawców towarów i usług. W celu usprawnienia przesyłania oraz terminowości otrzymywania faktur, Spółka oraz jej dostawcy rozważają zmianę stosowanego dotychczas sposobu przesyłania faktur poprzez odstąpienie od ich wystawiania i przesyłania w formie papierowej i zastąpienie ich fakturami elektronicznymi przesyłanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej w formacie PDF na wyodrębniony adres poczty elektronicznej. Przesyłanie faktur (faktur korygujących) w formie elektronicznej odbywać się będzie w sposób pozostający w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa (w szczególności przy zachowaniu warunków autentyczności pochodzenia, integralności treści i czytelności faktury) tj. art. 106m ustawy o VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty