27.10.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27.10.2016, sygn. 1462-IPPP2.4512.649.2016.1.JO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. 1462-IPPP2.4512.649.2016.1.JO

w zakresie prawa do odliczenie podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Usługodawców za usługę organizacji konferencji i szkoleń

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Strony przedstawione we wniosku z dnia 26 sierpnia 2016 r. (data wpływu 2 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenie podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Usługodawców za usługę organizacji konferencji i szkoleń jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 września 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenie podatku naliczonego z faktur otrzymanych od Usługodawców za usługę organizacji konferencji i szkoleń.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

R. Sp. z o.o. (zwane dalej: R., Wnioskodawcą lub Spółką) to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, której przedmiotem działalności jest m.in. organizacja cyklicznych warsztatów, konferencji i szkoleń biznesowych. Wnioskodawca nie posiada własnych zasobów lokalowych mogących pomieścić uczestników cyklicznych spotkań, zwanych dalej forum rozwoju przywództwa C.. Podczas organizowanych w ramach C. konferencji i wydarzeń dochodzi do wymiany doświadczeń, wiedzy i najnowszych trendów biznesowych, przez i pomiędzy uczestnikami forum C.. Są to spotkania elity biznesu (osób stojących na czele firmy - prezesów, członków zarządu, najwyższych dyrektorów głównych działów firmy), nastawione na wzajemną inspirację i budowanie bezpośrednich relacji, rozwój umiejętności przywódczych poprzez wymianę najlepszych praktyk i wiedzy biznesowej (głównie w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi). Głównymi dwoma typami wydarzeń są: wieczorne debaty wokół przygotowanych z wyprzedzeniem tematów, moderowane przez coacha; oraz poranne konferencje Q. polegające na wystąpieniu, prezentacji eksperta w danym temacie/dziedzinie, a następnie otwartej debacie z uczestnikami. W ramach C. organizowane są również konferencje z panelami dyskusyjnymi, wykłady, warsztaty, etc.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne