Interpretacja indywidualna z dnia 26.10.2016, sygn. IPPB2/4514-397/16-3/AF, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4514-397/16-3/AF
PCC - w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Budynku, w przypadku, gdy, w zależności od daty sprzedaży, będzie zwolniona od podatku od towarów i usług.
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 7 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku wspólnym z dnia 3 sierpnia 2016 r. (data wpływu 8 sierpnia 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych:
- w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Budynku nr 3, w przypadku, gdy, w zależności od daty sprzedaży, będzie zwolniona od podatku od towarów i usług oraz sprzedaży Budowli nr 28 jest nieprawidłowe
- w pozostałym zakresie jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 8 sierpnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy sprzedaży Nieruchomości.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:
(i) Zakres i strony transakcji dostawy nieruchomości
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa (dalej: Nabywca lub Wnioskodawca) jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą na rynku deweloperskim, obejmującą obrót nieruchomościami oraz nabywanie nieruchomości w celu realizacji projektów budowlanych przeznaczonych na sprzedaż oraz wynajem. Wnioskodawca jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem VAT.
W chwili obecnej Nabywca rozważa nabycie nieruchomości (dalej: Transakcja) na cele inwestycyjne. Sprzedawcą nieruchomości będzie spółka: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej (dalej: Zbywca lub PKS). Zbywca jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem VAT. Działalność gospodarcza Zbywcy obejmuje przede wszystkim świadczenie usług transportu pasażerów (działalność ta jest opodatkowana podatkiem VAT). Zbywca działa w obecnej formie prawnej od 2009 r. na skutek dokonania komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego działającego pod firmą Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej powstałego w 1990 r. (w wyniku restrukturyzacji majątku państwowego, która miała miejsce w 1990 r.).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty