Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2016, sygn. IPPB5/4510-604/16-2/BC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/4510-604/16-2/BC
Czy Spółka ma prawo do zakwalifikowania wydatku na oprawę muzyczną i prezenterską do kosztów uzyskania przychodów?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613, z późn. zm.) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 8 czerwca 2016 r. (data wpływu 16 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na oprawę muzyczną i prezenterską jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 16 czerwca 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na oprawę muzyczną i prezenterską.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Sp. z o.o. jest organizatorem usług turystycznych. W ofercie Spółki, największego organizatora narciarskiego wypoczynku wśród polskich touroperatorów, na sezon zimowy znajdzie się ponad tysiąc hoteli i apartamentów. Swoją bogatą ofertę narciarską Spółka chce zaprezentować podczas otwarcia sezonu narciarskiego w regionie, który będzie promowany w katalogu ofertowym.
Ideą imprezy otwarcia sezonu narciarskiego jest zarówno budowanie pozytywnego wizerunku Spółki, jak i prezentacja i reklama oferty katalogowej (usług turystycznych oferowanych przez Spółkę). Uczestnikami imprezy otwarcia sezonu narciarskiego będą pracownicy Spółki, pracownicy sieci sprzedaży, partnerzy biznesowi oraz klienci.
Program takiej imprezy będzie obejmował między innymi oprawę muzyczną wydarzenia. Na podstawie umowy z prezenterem muzycznym Spółka otrzyma fakturę. Zgodnie z umową do kwoty wynagrodzenia netto zostanie doliczony podatek od towarów i usług według stawki 23%.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty