Interpretacja indywidualna z dnia 08.07.2016, sygn. IPPB2/4511-387/16-2/KW1, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB2/4511-387/16-2/KW1
Czy ewentualne przysporzenie majątkowe uzyskiwane przez Uprawnionych z tytułu uczestnictwa w Programie powinno być zakwalifikowane jako przychód z kapitałów pieniężnych podlegający opodatkowaniu w momencie realizacji, i czy w związku z tym na Spółce będą ciążyły w tym zakresie jakiekolwiek obowiązki płatnika w rozumieniu UPDOF?
Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 5 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 23 maja 2016 r. (data wpływu 25 maja 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z uczestnictwem Uprawnionych w programie motywacyjnym jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 25 maja 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku z uczestnictwem Uprawnionych w programie motywacyjnym.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
H. prowadzi działalność gospodarczą w branży poligraficznej, będąc wiodącym dostawcą rozwiązań i urządzeń w zakresie przygotowalni, maszyn drukujących, introligatorskich i systemów zarządzania procesem produkcyjnym w drukarniach. Wybrane osoby, zajmujące stanowiska dyrektorskie w Spółce, w tym członkowie zarządu (dalej: Uprawnieni) zostały objęte programem motywacyjnym (dalej: Program) mającym na celu zapewnienie realizacji pozytywnych wyników finansowych Spółki. W ramach Programu Uprawnionym przypisane zostanie warunkowe prawo do realizacji pochodnego instrumentu finansowego opartego o wskaźnik lub wskaźniki finansowe Spółki (dalej: Premia pieniężna). Wysokość Premii pieniężnej wynikać będzie z realizacji pochodnego instrumentu finansowego (dalej: Pochodny Instrument Finansowy), opartego o wybrany wskaźnik lub wskaźniki bazowe (dalej: Wskaźniki) dotyczące wyników finansowych Spółki w danym roku obliczeniowym. Spółka stoi na stanowisku, że Pochodny Instrument Finansowy spełnia definicje pochodnego instrumentu finansowego w rozumieniu art. 5a pkt 13 UPDOF.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty