30.12.2016 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2016, sygn. 2461-IBPP3.4512.788.2016.1.ASz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. 2461-IBPP3.4512.788.2016.1.ASz

brak prawa do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do projektu.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego z dnia 22 kwietnia 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 10 października 2016 r. (data wpływu 2 listopada 2016 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku realizacją projektu pn. oraz ubiegania się o jego zwrot jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 listopada 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku realizacją projektu pn. ... oraz ubiegania się o jego zwrot.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca Gmina S. planuje realizację projektu pn. , przy współudziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 11.2.1 Wsparcie szkolnictwa zawodowego ZIT, oś priorytetowa XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na lata 2014- 2020. Beneficjent Wnioskodawca posiada instytucjonalną zdolność do realizacji projektu, co stwierdzono na podstawie jego doświadczenia w realizacji projektów inwestycyjnych jak również na podstawie sytuacji finansowej.

Celem projektu jest poprawa jakości edukacji 4 szkołach prowadzących kształcenie zawodowe w S. Projekt skierowany jest do 650 uczniów i 15 nauczycieli szkół objętych projektem. W ramach projektu planowane są kursy podnoszące umiejętności zawodowe oraz uzyskanie kwalifikacji zawodowych dla uczniów i doskonalenie kompetencji zawodowych nauczycieli. Po zakończeniu szkoleń każdy uczestnik zda egzamin zewnętrzny VCC lub inny równoważny. Wsparciu szkoleniowemu towarzyszyć będzie doradztwo edukacyjno-zawodowe. W projekcie przewidziano organizację staży i/lub praktyk zawodowych we współpracy z pracodawcami oraz dalszy rozwój współpracy szkół z otoczeniem społeczno-gospodarczym poprzez wdrożenie strategii współpracy. Równolegle przewidziano realizację działań w zakresie stworzenia w szkołach warunków kształcenia zawodu odzwierciedlającego naturalne warunki pracy. Zadanie obejmuje także wyposażenie pracowni w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Użytkownikami zakupionych towarów będą uczniowie/słuchacze szkoły głównie mieszkańcy powiatu S. oraz powiatów ościennych.

Realizacja niniejszego projektu jest odpowiedzią na zdiagnozowany problem główny: niedostateczne kompetencje uczniów szkół kształcących w zawodach na terenie powiatu S. Inwestycja jest przedsięwzięciem komplementarnym do innych projektów realizowanych z myślą o zwiększeniu dostępu do wysokiej jakości oferty kształcenia w mieście. Trwałość projektu zostanie zachowana przez okres nie krótszy niż 5 lat licząc od zakończenia projektu. W fakturach zakupu za zrealizowany projekt będzie występować Gmina S.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne